Facebook G YT Twitter

Jezioro Młyńskie

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 


Wyświetl większą mapęJezioro Młyńskie położone jest przy trasie Wieleń - Tuczno w miejscowości Człopa na obrzeżach miasta. Jezioro Młyńskie ma powierzchnie 37.12 hektara, długość jeziora 1650 metrów, szerokość 340 metrów, długość lini brzegowej wynosi 4075 metrów, średnia głębokość jeziora wynosi 2.7 metra.

Jezioro o wydłużonym kształcie położone w kierunku północno - zachodnim, w środkowej części brzegów jeziora strome skarpy. Brzegi jeziora, zwłaszcza w części wschodniej porośnięte trzciną i sitowiem. Przez jezioro Młyńskie przepływa rzeczka Cieszynka - jest to lewy dopływ rzeki Płociczna, jednej z najczystszych rzek Polski.

Charakterystyka jeziora Młyńskie jest podobna dla całego pojezierza, ale ryby drapieżne nie osiągają tu znacznych rozmiarów, w jeziorze z ryb jak w pozostałych jeziorach występuje leszcz, płoć, okoń, szczupak, karaś, amur i tołpyga (te dwa ostatnie gatunki sporadycznie jednak dorastają do znacznych rozmiarów).

W północno - zachodniej części jeziora zlokalizowane jest kąpielisko strzeżone z plażą miejską jest też ośrodek wczasowy, gdzie można przenocować, mile spędzić czas oraz wypożyczyć sprzęt pływający taki jak łódki, kajaki lub rowery wodne. Wokół całego jeziora liczne kładki i pomosty.

!!!!!!!BARDZO WAŻNE!!!!!!!

W południowo - wschodniej części jeziora, gdzie wpada rzeka Cieszynka od wyraźnego przewężenia obowiązuje zakaz wędkowania z uwagi, iż jest to miejsce wyznaczone jako tarlisko. Można popływać i podziwiać widoki, ale uszanujcie to i zostawmy tam ryby w spokoju.Mlynskie

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Alexa rank

Marfish - wędkarstwo i przygoda.

Wydawca : Marek Malman ul. Dąbrowskiego 10a/3 74-200 Pyrzyce, redaktorem naczelnym portalu jest Marek Malman. W rejestrze dzienników i czasopism wpis z dnia 28.06.2011 r. na podstawie Postanowienia Sądu Okręgowego w Szczecinie Sekcja Rejestrowo Egzekucyjna Sygn. akt I Ns Rej. "Pr" 41/11. Portal umieszczony jest na serwerze home.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Portal istnieje od: 01.01.2009.

Nie jesteś zalogowany.

Logowanie - testowy moduł

rybkowo

Najnowsze Posty na forum

Deeper Fishfinder

 sonda

York

  LOGO YORK PRZESTRZENNE

Kto jest On Line

Odwiedza nas 212 gości oraz 8 użytkowników.

  • GRZEGORZ
  • GRZEGORZ
  • GRZEGORZ
  • GRZEGORZ
  • przycinas