Share this post on:

Ostatnie życzenie – wstęp do mrocznego i urzekającego świata Wiedźmina

„Ostatnie życzenie” Andrzeja Sapkowskiego to zbiór opowiadań, które niczym brama otwierają się na mroczny i urzekający świat Wiedźmina. Już od pierwszych stron autor poraża bogactwem wyobraźni, kreując niepowtarzalną atmosferę pełną słowiańskich legend, mrocznych baśni i dozy czarnego humoru.

Głównym bohaterem jest Geralt z Rivii, wiedźmin – mutant o nadludzkich zdolnościach, wędrujący po świecie w poszukiwaniu zleceń na zabijanie potworów. Wraz z nim poznajemy plejadę barwnych postaci, od czarodziejek i krasnoludów po driady i bóstwa.

Sapkowski mistrzowsko buduje napięcie, wodząc czytelnika po skomplikowanych ścieżkach moralnych. Nie ma tu prostych podziałów na dobro i zło, a każdy bohater skrywa swoje tajemnice i motywacje. Świat przedstawiony w „Ostatnim życzeniu” jest brutalny i bezwzględny, ale jednocześnie pełen uroku i piękna.

Autor zachwyca nie tylko fabułą, ale i kunsztem literackim. Język jest bogaty i plastyczny, pełen metafor i porównań. Sapkowski bawi się słowem, tworząc zabawne dialogi i sarkastyczne komentarze.

„Ostatnie życzenie” to pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika fantasy. To książka, która wciąga bez reszty i zmusza do refleksji. Pozostawia niedosyt i chęć poznania dalszych losów Geralta i jego kompanów.

Zalety książki:

  • Wciągająca fabuła pełna zwrotów akcji
  • Bogato wykreowany świat pełen magii i potworów
  • Charyzmatyczne i niejednoznaczne postacie
  • Mistrzowski język i styl
  • Mroczny klimat z domieszką czarnego humoru
  • Idealna pozycja dla miłośników fantasy

Moja ocena: 10/10

Jeśli szukasz książki, która przeniesie Cię do innego świata i zapewni Ci dawkę emocji, „Ostatnie życzenie” to idealny wybór. Gwarantuję, że nie będziesz się nudzić!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *