Share this post on:

„Gałęziste” to debiutancka powieść polskiego pisarza Artura Urbanowicza, wydana po raz pierwszy w 2016 roku. Jest to mroczny thriller osadzony na Suwalszczyźnie, łączący w sobie elementy horroru, folkloru i realizmu magicznego.

Akcja powieści rozgrywa się w okresie Wielkanocy. Do położonej nad jeziorem wsi Gałęziste przyjeżdża dwójka Warszawiaków Karolina i Tomasz, młodzi ludzie szukający wytchnienia od zgiełku miasta. Szybko okazuje się, że Gałęziste skrywa mroczną tajemnicę. Młodzi ludzie stają się świadkami coraz bardziej przerażających zjawisk.

Wraz z rozwojem akcji, oboje coraz bardziej pogrążają się w mrocznej atmosferze Gałęzistego jeziora. Odkrywają sekrety przeszłości wsi i jej mieszkańców, a także dowiadują się o pradawnym złu, które czyha w okolicy.

„Gałęziste” to książka, która trzyma w napięciu do samego końca. Autor mistrzowsko buduje atmosferę grozy i niepokoju, a mroczne opisy suwalskich lasów i jezior potęgują wrażenie osaczenia. Powieść zaskakuje również oryginalną fabułą i nieoczekiwanymi zwrotami akcji.

Gałęziste” to pozycja obowiązkowa dla fanów mrocznych thrillerów i horrorów.

Ocena 8/10

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *