Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Z nieukrywaną satysfakcją i radością ogłaszam głosowanie w III Edycji Konkursu fotograficznego ZŁÓW I WYPUŚĆ 2011. Głosowanie rozpocznie się od północy 16 października 2011 roku. 

Głosowanie przebiegać będzie w dwóch etapach. Najpierw w terminie od 16 października do 1 listopada wybierzemy zwycięzców poszczególnych kategorii. Później od 2 listopada do 10 listopada trwać będzie głosowanie, w którym zadecydujemy czy zwycięzcą konkursu jest film czy zdjęcie. Ogłoszenie wyników 11 listopada 2011. Jest więc dużo czasu na obejrzenie wszystkich zdjęć i filmów i wybranie najlepszych.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy swoim udziałem w konkursie poparli ideę wypuszczania złowionych ryb. Z całą pewnością ten nowy wędkarski trend zdobywa coraz więcej zwolenników, co niewątpliwie będzie miało znaczenie dla rozwoju polskiego wędkarstwa.W III edycji konkursu o zwycięstwie zadecydują internauci, a nie tak jak było w latach poprzednich powoływana przeze mnie komisja.

Każdy z nas będzie mógł zagłosować tylko jeden raz ( można oddać trzy głosy: na film, na zdjecie i na laureata głównego)! Głosować mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu! Po dłuższych przemyśleniach zdecydowałem się włączyć w ankiecie wszystkie możliwe blokady, tak aby jedna osoba nie mogła głosować kilka razy. Warto więc najpierw się zastanowić zanim odda się głos, na którekolwiek zdjęcie czy film. Zdjęć jest aż 115, a filmów 15 i wszystkie są naprawdę bardzo dobre ( liczby te mogą się zmienić bo termin nadsyłania prac minie dopiero 15 października 2011 roku o północy. 

W tym miejscu zwracam się z apelem do wszystkich głosujących aby oddawali głosy ( dotyczy zdjęć ) na kadry pokazujące wypuszczanie ryby - moment wypuszczania, a nie na zdjęcia prezentujące rybę tuż przed jej wypuszczeniem. Fakt, że takie zdjęcia znalazły się w konkursie jest wynikiem mało precyzyjnie napisanego regulaminu, za co winę ponoszę osobiście. W przyszłym roku regulamin będzie bardziej restrykcyjny i takie zdjęcia, choć niewątpliwie bardzo atrakcyjne nie będą brały udziału w konkursie. 

Osoby, które przysłały więcej niż jedno zdjęcie czy film namawiam do wstrzymania się od głosowania na początku i oddania swojego głosu dopiero wtedy, kiedy będzie wiadomo, które z materiałów konkursowych najbardziej podobają się internautom.

Wybierzmy najlepsze zdjęcie i najlepszy film pokazujący wypuszczanie złowionej ryby, czyli najpiękniejszy moment w wędkarstwie - jedyny słuszny finał udanego holu ryby!

Pomysł konkursu pojawił się już w 2009 roku. I edycję konkursu wygrał film Macieja Maja z Kozienic, pokazujący wypuszczanie klenia.

 II edycję konkursu wygrało niepowtarzalne zdjęcie Tomasza Lisika z Krakowa. Zdjęcie to już niebawem będzie częścią głównego baneru portalu marfish.pl. Za zgodę na jego wykorzystanie w tym celu serdecznie Tomkowi Lisikowi dziękuję.

 

Jak rozstrzygnie się III edycja konkursu? Dowiemy się o tym już 11 listopada.

Zapraszam do udziału w głosowaniu.

Marek Malman