Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 „Karp Max" jest pierwszym w Polsce specjalistycznym czasopismem poświęconym wędkarstwu karpiowemu. Wydawany jest co kwartał w objętości 108 stron, na kredowym papierze, z lakierowaną okładką. Wydawcą czasopisma jest Centrum Promocji Wędkarstwa Karpiowego w Koszalinie, gdzie też mieści się siedziba redakcji.

Pierwszy numer „Karp Maxa" ukazał się w kwietniu 2003 r. i od tego czasu ukazuje się regularnie na początku każdego kwartału roku: w styczniu, kwietniu, lipcu i październiku.Założycielem czasopisma i jego redaktorem naczelnym jest Przemysław Mroczek, propagator wędkarstwa karpiowego, autor książek wędkarskich i karpiowych filmów DVD, od wielu lat stały współpracownik największego polskiego magazynu dla wędkarzy „Wiadomości Wędkarskich", w którym redaguje strony karpiowe.

Dla „Karp Maxa" piszą najbardziej znani polscy i zagraniczni karpiarze, m.in. Tomasz Nuckowski, Zbigniew Hukałowicz, Tomasz Wasilewski, Paweł Szewc, Ryszard Jarmułowicz, Libor Chrobok, Steve Briggs, Simon Crow i Jocelyn Dupre. Nasze czasopismo współpracuje z kilkoma podobnymi europejskimi wydawnictwami, m.in. „Carp-Talk" w Wielkiej Brytanii, „Media Carpe" we Francji, „VBK" w Belgii.

 

„Karp Max" jest organizatorem szeregu zawodów karpiowych: Rozpoczęcia Sezonu z Karp Maxem, Srebrnego Haka, Eliminacji do World Carp Classic, a także oficjalnym przedstawicielem na Polskę organizatorów największych na świecie zawodów karpiowych World Carp Classic.

Dystrybucja „Karp Maxa" jest prowadzona w punktach sprzedaży „Ruchu" , „Kolportera", w Salonach Empiku, Inmedia i w około 30 sklepach wędkarskich, a także w bezpośredniej prenumeracie.

Pod koniec lutego 2010 r. „Karp Max" uruchomił nowoczesny portal społecznościowy skierowany do łowców karpi, pod adresem www.karpmax.pl. Składa się on z dwóch części. Informacyjnej, w której znajdują się min.: sprawdzone, codzienne wiadomości ze świata karpiowego, opisy najnowszego sprzętu, informacje o zawodach i łowiskach, porady dla początkujących. Druga część, społecznościowa posiada wiele użytecznych funkcji. Każdy może założyć swój profil i poznać nowych znajomych, planować wspólne zasiadki, umieszczać filmy i zdjęcia. Każdy zalogowany użytkownik może prowadzić dyskusje na forum i brać udział w konkursach.