Facebook  YT TwitterKM official linkedin logo tile

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Pyrzyce 14.04.2020.

Marek Malman

Dąbrowskiego 10a/3

74-200 Pyrzyce

Pan Teodor Rudnik

Prezes

Polskiego Związku Wędkarskiego

ul. Twarda 42

00-831 Warszawa

A P E L

 

 

  1. Obniżenie składek na rok 2020 w tym składki podstawowej i składki okręgowej dla wszystkich członków Polskiego Związku Wędkarskiego.

  2. Podjęcie działań informujących Rząd Rzeczypospolitej Polski o zapisach w Regulaminie Amatorskiego Połowu Ryb, w których istnieje przepis o zachowaniu odległości między wędkarzami, która to odległość wg. RAPR jest wielokrotnie większa, od zalecanej między ludźmi w czasie epidemii, co umożliwiłoby uznać wędkowanie za bezpieczne i dozwolone podczas epidemii.

 

U Z A S A D N I E N I E

Ad 1.

W związku z panującą epidemią koronawirusa ludzkość przeżywa bardzo trudny okres. W Polsce, jak i na całym świecie zamykane są zakłady pracy, firmy świadczące usługi, zakazana jest organizacja wydarzeń kulturalnych, religijnych i sportowych. Na skutek tych działań ograniczających naszą aktywność, a jednocześnie zwiększających nasze bezpieczeństwo, wszystkich nas dotyka widmo kryzysu gospodarczego. Objawi się on już wkrótce w formie zwiększonego bezrobocia i obniżenia dochodów wielu z nas. W związku z tym apeluję do Polskiego Związku Wędkarskiego o wykazanie solidarności ze swoimi członkami i obniżenie składek za wędkowanie w 2020 r. Byłoby to ze strony PZW gestem dobrej woli sprawiającym, że wędkarze mogliby się poczuć jako członkowie elitarnego związku, którego zarząd dba o dobro swoich członków.

Ponieważ w PZW przyjęto sposób opłaty składek, polegający na sprzedaży znaczków, które zostały już na 2020 rok wydrukowane, a wydruk następnych wiązałby się z niepotrzebnymi kosztami, proponuję aby obniżenie składek, o które apeluję, polegało na uznaniu wniesionych przez członków PZW opłat jako opłaty za rok 2020 i 2021. Jest to moja propozycja, zarząd być może sprawę obniżenia składek zorganizuje w inny sposób.

Ad. 2.

Zwracam się także z apelem do Zarządu PZW o wystąpienie z informacją do Rządu RP o tym, jakie przepisy obowiązują nas wędkarzy podczas uprawiania naszego hobby. Narzucona przez RAPR obowiązkowa odległość między wędkarzami, wychodzi naprzeciw przepisom epidemicznym, sprawiając że wędkując nie jesteśmy narażeni na infekcję, sami także tej infekcji nie roznosimy. Informacja o zapisach RAPR skierowana do Rządu moim zdaniem spowoduje, że w chwili kiedy restrykcje zaczną być luzowane, wędkowanie zostanie jako hobby realizowane w przestrzeni publicznej, uznane za bezpieczne, dzięki czemu będziemy mogli szybciej wrócić nad nasze jeziora i rzeki.

Proszę zwrócić uwagę na moją wypowiedź opublikowaną w serwisie Youtube pod tytułem: Apel do Polskiego Związku Wędkarskiego o obniżenie składek w 2020 r.

Film w chwili kiedy piszę te słowa został wyświetlony już ponad 14000 razy i prawie 1000 polubień i wyświetla się nadal. Komentarze pod filmem, świadczą o tym, że oglądający podzielają mój pogląd i tym samym uznają obniżenie składek wędkarskich za działanie słuszne i społecznie potrzebne.

 LINK DO PETYCJI >>>  
Logowanie

Wsparcie

Jeśli uważasz, że to co robi autor jest przydatne, możesz go dobrowolnie wesprzeć.

Kto jest On Line

Odwiedza nas 68 gości oraz 0 użytkowników.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem