Share this post on:

W dniu 23.05.2024 miałem przyjemność jako autor trylogii „Król Myśli”, a jednocześnie przedstawiciel stowarzyszenia „PIRISSANI” gościć w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej im. Agnieszki Osieckiej w Lipianach. Opowiedziałem uczniom Zespołu szkół w Lipianach o swojej drodze do pisarstwa, inspiracjach oraz wyzwaniach, z jakimi musiałem się zmierzyć podczas pracy nad tomami „Króla Myśli”.

Prezentując swoją trylogię odtworzyłem krótkie słuchowisko, które zrealizowałem amatorskim sposobem z przyjaciółmi. Słuchowisko to jest fragmentem fabuły II tomu trylogii „Król Myśli”, w którym zaadoptowałem dla potrzeb powieści jedną z pyrzyckich legend o Baszcie Sowiej.

W dyskusji z uczniami poruszyliśmy także lipiańskie legendy. Osoby najbardziej aktywne w dyskusji otrzymały nagrody książkowe.

Nie zabrakło też czegoś smacznego dla podniebienia zaproszonych gości. W planach była kiełbaska z grilla w atrium biblioteki, niestety pogoda na to nie pozwoliła. Poczęstunek był więc na słodko. Coś dla ducha i dla ciała.

Bardzo dziękuję za mile spędzony czas.

Pani Dorocie Piłka serdecznie dziękuję za pomoc w zorganizowaniu tego wydarzenia.

Wydarzenie zostało sfinansowane przez Starostę Pyrzyckiego.

Podczas dyskusji wspomniano także o zagadkowym napisie, który znajduje się na sklepieniu lipiańskiego kościoła:

  • DIE WELT IST SCHLECHT, LIPPEHNE NOCHT SCHLECHTE.
    • ŚWIAT JEST ZŁY A LIPIANY JESZCZE GORSZE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *