Facebook  YT TwitterKM official linkedin logo tile

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Baner mały

Tej książki nie kupisz w żadnej hurtowni, ani w żadnej księgarni.

 

 

KM IIDwutomową powieść fantasy można nabyć tylko u jej autora, który jest jednocześnie wydawcą i jedynym dystrybutorem tej książki. Dla usprawnienia procesu sprzedaży została stworzona w internecie Księgarenka Marfish, za pomocą której można złożyć zamówienie na książkę. Z tej formy sprzedaży skorzystało już wiele osób i bibliotek, część z nich podzieliła się swoją opinią o powieści na portalu Lubimyczytać.pl. Warto przeczytać te opinie, by wyrobić sobie zdanie o książce i podjąć świadomą decyzję o tym, czy warto poświęcić czas na zapoznanie się z tą długą i wielowątkową fabułą.

 

Wiele grafik w tym artykule jest "klikalna", link prowadzi do filmu lub artykułu umieszczonego w innych serwisach internetowych.

 

Król Myśli to powieść, której akcja dzieje się w specjalnie dla tej powieści wymyślonym uniwersum. Mapy świata Króla Myśli wykonała na podstawie opisu autora Pani Grażyna Jeznach z Kurzętnika, która jest także autorką grafik, znajdujących się na okładkach obu tomów powieści.

Mapy

Okładki

Zdjęcie: Romuald Fijałkowski

 

Premiera I tomu powieści miała miejsce w Kaplicy Świętego Ducha w Pyrzycach w dniu 03.12.2019 r.

 Premiera

Premiera I tomu

W dniu 23.01.2020 roku  odbyło się spotkanie autorskie promujące powieść Król Myśli w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie.

KSKM

W dniu 04.02.2020 roku na zaproszenie Zespołu Szkół w Lipianach Król Myśli gościł w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Lipianach im. Agnieszki Osieckiej. Spotkanie z uczniami Zespołu Szkół w Lipianach było wydarzeniem niezwykłym, które na długo zapisało sie w pamięci autora. 

Lipiany

Jeszcze w lutym 2020 roku nic nie zapowiadało tego, co wydarzyło się w następnych miesiącach. Ogólnoświatowa pandemia uniemożliwiła dalsze spotkania autorskie. 

***

Czas pandemii został wykorzystany twórczo. W trakcie jedenastu miesięcy powstał drugi tom powieści KRÓL MYŚLI liczący 752 strony. Nie będzie przesadą określenie tej pracy mianem tytaniczna. Sukces, jakim było wydanie drugiego tomu powieści KRÓL MYŚLI w rocznicę premiery tomu pierwszego, byłby niemożliwy, gdyby nie współpraca z Paniami Grażyną Jeznach i Beatą Statkiewicz. Pani Grażyna Jeznach w ciągu tych jedenastu miesięcy nie tylko przygotowała wyjątkową okładkę, ale także wykonała wspaniałe ryciny pyrzyckich baszt i bram, co wzbogaciło tak zwany wątek pyrzycki powieści. Natomiast Pani Beata Statkiewicz na bieżąco dokonywała korekt i redakcji tekstu. Trzeba przyznać, że gdyby nie praca tych dwóch Pań nie udałoby się książki wydać w tak szybkim tempie.

Okładkę drugiego tomu zaprojektowała Pani Judyta Rogala-Sinicka.

 

White maly

Wątek pyrzycki.

Pomysł, aby przenieść akcję powieści do Pyrzyc jest pomysłem Pani burmistrz Marzeny Podzińskiej. Faktycznie akcja jednego z wątków powieści rozgrywa się w miejscowości Pirissa, która w świecie Króla Myśli znajduje się na kontynencie zwanym Heliodorem lub Hellandią. W powieści Król Myśli opisane są obie bramy strzegące wjazdu do miasta, czyli Brama Bańska i Brama Szczecińska zwana Zegarową. Opisane są także wszystkie pyrzyckie baszty, zarówno te istniejące do dziś jak i te, które podobnie jak Brama Zegarowa zostały zrujnowane podczas II Wojny Światowej. Mowa tu o Baszcie Sowiej, Baszcie Lodowej, Baszcie Prochowej (Pyszałku), Baszcie Mniszej, Baszcie Śpiącej Królewny (Połówce) i Baszcie Pijackiej. Oprócz istniejących po dziś dzień obwarowań obronnych Pirissy, w powieści znalazły się także faktycznie istniejące w pobliżu Pyrzyc miejsca, takie jak jezioro Miedwie, Jezioro i rzeka Płoń, Jezioro Chłop, Jezioro i miejscowość Rokity, wały morenowe leżące obok Starego Przylepu, rzeka Czarna Struga (Sicina, Kanał Młyński). Akcja powieści przenosi się także na chwilę na teren jednego z wielu leżących nieopodal Pyrzyc megalitycznych kurhanów. W wątku pyrzyckim znalazła się także zaadoptowana na potrzeby książki "legenda" o Baszcie Sowiej.

P1 i ja 1

Megalityczny kurhan 

 


 
Premiera II tomu powieści z uwagi na panujące obostrzenia pandemiczne odbyła się bez udziału publiczności w Pyrzyckiej Galerii Sztuki "Więcej dla Oczu" Pyrzyckiego Domu Kultury w dniu 25.01.2021 r. Rozmowę z autorem prowadziła Pani dyrektor Pyrzyckiej Biblioteki Publicznej Magdalena Brzozowska-Wróblewska.

Premiera 2

 Premiera II tomu

Duże podziękowania za pomoc w promowaniu powieści Król Myśli należą się kierowanemu przez Pana Rafała Roguszkę Pyrzyckiemu Domowi Kultury. Pracownicy tej instytucji pod kierownictwem Pana dyrektora zrealizowali internetową premierę II tomu powieści, o czym wspomniano powyżej, Ponadto w ramach projektu "Kultura w sieci" został nagrany i opublikowany w mediach PDK film "Król Myśli/Kultura w Sieci/#PDK – podłącz się i oderwij od rzeczywistości!."

Kultura

Pisząc o Pyrzyckim Domu Kultury nie sposób jest nie wspomnieć o Radio Pyrzyce FM, które w ramach działalności PDK prowadzi Pan Ryszard Tański. W grudniu 2020 roku została na falach Radio Pyrzyce wyemitowana audycja, w której redaktor Max Świergul przeprowadził wywiad z autorem powieści.

Radio

 

Powieść została wydana nakładem własnym autora przy współpracy z firmą Ridero. Powieść Król Myśli, to dwa tomy o łącznej liczbie stron 1534. 

Oba tomy powieści dostępne są w formie elektronicznej  ich dystrybucją zajmuje się Virtualo.pl to nowoczesna księgarnia internetowa>>> 

Biblioteki, w których można wypożyczyć moje książki.
Wykaz Bibliotek >>>
 

ISBN
Tom I - 9788395344411
Tom II - 9788395344435

Pozostałe informacje.

Opinie czytelników:

LC

Informacja o książce ukazała się już w prasie lokalnej i wojewódzkiej:
 Kurier Szczeciński >>>

Kurierjpg

Za książkę Król Myśli otrzymałem w 2020 r. Nagrodę Artystyczną Burmistrza Pyrzyc.

 Nagroda2

W marcu 2021 roku autor powieści zorganizował konkurs "Biblioteka Króla Myśli", który spotkał się z ciepłym zainteresowaniem czytelników. Nagrodą w konkursie była dwutomowa powieść Król Myśli. Jesienią br. planowana jest druga edycja tego konkursu.

Konkurs FB

 

 

 

 

 

 

 

14 kwietnia 2021 r. Kapituła Redakcji Głosu Szczecińskiego nominowała autora powieści do tytułu Osobowość roku 2020 w kategorii Kultura:


 Nominacja Marek Malman

Cena każdego tomu, to 50 zł. W przypadku bibliotek koszty wysyłki leżą po stronie autora.

 

Skrócony opis dwutomowej powieści fantasy Król Myśli.

Król Myśli, to dwutomowa powieść fantasy, której akcja dzieje się na podobnej do Ziemi planecie. Świat Króla Myśli został dla potrzeb książki wymyślony od podstaw (geografia, historia). Bohaterami powieści oprócz bogów stwórców są także piękne boginki, intrygujący boginowie oraz wiele innych stworzeń, w tym także duchowych, mających swoje różne cele i różne cechy charakteru oraz indywidualne, odróżniające ich od innych umiejętności. W powieści słowa bóg i stwórca pisane są z małych liter. Jest to zabieg intencjonalny, mający na celu zwrócenie uwagi czytelnikowi, że nie ma tu mowy o chrześcijańskim, ani też żadnym innym Bogu Stwórcy, wielbionym przez ludzi. W świecie zwierząt pojawiają się oprócz tych, które znamy, także baśniowe smoki, mitologiczne gryfy oraz wymyślone dla potrzeb fabuły mamutumy, czy sczygły. Głównymi bohaterami powieści są oczywiście ludzie. Poznajemy ich krocząc śladami samego Króla Myśli.

Fabuła książki nie opisuje tylko losów głównego bohatera. Na uwagę zasługuje choćby córka kowala, która staje się wielką królową. To właśnie ona, królowa Bibiana jest w książce postacią, która nadaje tej powieści barw, tempa i uczuć. Za sprawą królowej Bibiany zarówno jej poddani jak i czytelnik zyskują rozwiązanie wielu zagadek, ukrytych w treści fabuły. Sama królowa nie zdając sobie z tego sprawy również jest zagadką rozwiązanie, której znajdzie się dopiero w drugim tomie. W powieści pojawia się też mnóstwo innych bohaterów, których losy i cechy charakteru są zarówno barwne i przejrzyste, jak i pokrętne, niejasne, czasem złośliwe. Urozmaicają oni fabułę, nadają jej tempa i posuwają akcję do przodu. Warto w tym miejscu wymienić chociażby Derdusa Kredusa. Człowiek ten pojawia się na Planecie w I tomie powieści w towarzystwie sprawnej, silnej, karnej armii, która morduje w bezlitosny sposób jej mieszkańców, prowadzi skuteczne oblężenia twierdz i co chyba najgorsze, nie stawia żadnych żądań. Tajemnicza Armia Cienia jest zagadką, której rozwiązanie będzie dużym zaskoczeniem dla czytelnika. Równie rzucającą się w oczy postacią jest pojawiający się w II tomie Terradorn Abiasta Woloterd Bra, niejedyny przybysz z innego wymiaru. Nie mniej fascynującymi postaciami są: Arion Kambeldon – Król Wojny, Herdon Margon – dowódca Armii Grodów Południa, czarodziej Gaduła, Bilding Rey, Sten Maklam, Mizerak, Strażnicy Planety czy chociażby Ildonka Kambeldon, niewinna dziewczynka, której śladami kroczy śmierć.

Głównym wątkiem powieści jest misja obrony Planety przed obcymi bóstwami, zlecona Królowi Myśli, boginom, astralom i ludziom przez stwórcę Zaziantego. Akcja powieści rozgrywa się w czasach, które można przyrównać do naszego średniowiecza. Państwami w przeważającej większości rządzą królowie. Krajobraz świata nie jest zniszczony przemysłem.

Fantastyka to gatunek literacki dający autorom bardzo wiele możliwości. W tym gatunku literackim można zawrzeć dosłownie wszystko. Wielowarstwowość fantastyki w Królu Myśli umożliwiła poruszenie tak ważnych tematów jak śmierć, czy życie wieczne, ale nie tylko.

Jeden z wątków drugiego tomu powieści Król Myśli rozgrywa się w lokalizacji istniejącej w rzeczywistości. Mowa tu o Pyrzycach (Pirissie), których obwarowania obronne zostały w powieści dokładnie opisane i zilustrowane. W książce znajduje się dziewięć rycin wykonanych przez rysownika Panią Grażynę Jeznach, przedstawiających baszty i bramy średniowiecznych murów obronnych miasta.

Marek Malman

Lubimy czytać, wciągająca książka, znakomita powieść, hit literatury, proza doskonała, bestseler, wybitne dzieło.  

Logowanie

Wsparcie

Jeśli uważasz, że to co robi autor jest przydatne, możesz go dobrowolnie wesprzeć.

Kto jest On Line

Odwiedza nas 98 gości oraz 0 użytkowników.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem