Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

PDK ma znaczenie 9 13 lipca 2021 r., miałem przyjemność uczestniczyć w projekcie Pyrzyckiego Domu Kultury finansowanym przez Narodowe Centrum Kultury "Pyrzyce - Opowiemy o czymś, co ma znaczenie". Zostałem zaproszony przez organizatorów, abym opowiedział dzieciom, jak tworzy się fabułę (powieść, opowiadanie itd.).
Opowiedziałem!

Myślę, że wyszło nieźle, ale nie mnie oceniać. Przy okazji pokazałem dzieciom ryciny pyrzyckich zabytków, które znajdują się w książce. Na koniec zaskoczyłem wszystkich, mechaniczną maszynę do pisania.
Szczerze przyznam, że jestem bardzo zadowolony z tego spotkania. Dla mnie to zupełnie nowe doświadczenie - nigdy wcześniej nie przemawiałem do dzieci. 

 

 PDK ma znaczenie Kolage

 

Poniżej przedstawiam "przedruki" ze stron Pyrzyckiego Domy Kultury opisujące to wydarzenie, oraz linki do materiałów filmowych, w których zaprezentowano jak projekt się rozwijał i jaki był jego cudowny finał, czyli opowieści napisane przez dzieci.  

Letnie półkolonie w PDK

http://pdk.pyrzyce.net/pyrzyce-opowiemy-o-czyms-co-ma-znaczenie/

Ruszyliśmy z letnimi półkoloniami. Już w czerwcu podczas naboru wszystkie 17 miejsc zastało zarezerwowane. Wczoraj uczyliśmy się opowiadania historii, tworzyliśmy plastycznie własne postacie w odwołaniu do historii Pyrzyc i spotkaliśmy się pyrzyckim papieżem fantasy Marek Malman i jego "niezłą maszyną". Nagrywaliśmy również dźwięki samplując miasto. Do końca jeszcze kilka dni, ale ręce mamy pełne kreatywnej "roboty".
Projekt "Pyrzyce- Opowiemy o czymś co ma znaczenie! dofinansowano ze środków Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura. Partnerem projektu są: Pomorze Zachodnie #morzekultury, operatorem: Czaplinecki Ośrodek Kultury partnerem/liderem Pyrzycki Dom Kultury oraz Szkoła Podstawowa w Pyrzycach. Merytorycznie za projekt odpowiadają: Rafał Roguszka (Raf Rog), Marta Dolna i Sara

Przechwytywanie

 

 

http://pdk.pyrzyce.net/pyrzyce-opowiemy-o-czyms-co-ma-znaczenie/

„Pyrzyce – opowiemy o czymś co ma znaczenie”

Tyle ile fajnych dzieciaków na tym zdjęciu, tyle niewiarygodnie ciekawych scenariuszy i postaci do „Pyrzyce – opowiemy o czymś co ma znaczenie”. Dzisiaj finał i prezentacja – genial.ly już zakupione. Trochę szkoda ?

Dziękujemy za wizytę koordynatora programu Bardzo Młoda Kultura 2019-21 zachodniopomorskie Marta Gosecka
Projekt – „Pyrzyce – Opowiemy opowiemy o czymś co ma znaczenie – dofinansowano ze środków Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2019-21 zachodniopomorskie. Partnerem projektu są: Pomorze Zachodnie #morzekultury, operatorem: Czaplinecki Ośrodek Kultury partnerem/liderem Pyrzycki Dom Kultury oraz Szkoła Podstawowa w Pyrzycach. Merytorycznie za projekt odpowiadają: Rafał Roguszka, Marta Dolna i Sara Rydzyńska . Współpracują z nami: Marek Malman i Aleksandra Lusia Wancerz
 

PDK ma znaczenie v

 

http://pdk.pyrzyce.net/pyrzyce-opowiemy-wam-wkrotce-o-czyms-co-ma-dla-nas-znaczenie/

„Pyrzyce (!)- Opowiemy (Wam wkrótce) o czymś co ma (dla nas) znaczenie!

Dzisiaj długo rozmawialiśmy o tym co ma dla nas znaczenie przy budowaniu fabuły opowieści. Rysowaliśmy też nasze kadry do ożywienia ich w aplikacji genial.ly. Oczywiście odkrywamy nasze Pyrzyce – za każdym razem na nowo!

Projekt – „Pyrzyce – Opowiemy opowiemy o czymś co ma znaczenie – dofinansowano ze środków Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2019-21 zachodniopomorskie. Partnerem projektu są: Pomorze Zachodnie #morzekultury, operatorem: Czaplinecki Ośrodek Kultury partnerem/liderem Pyrzycki Dom Kultury oraz Szkoła Podstawowa w Pyrzycach. Merytorycznie za projekt odpowiadają: Rafał Roguszka (Raf Rog), Marta Dolna i Sara Rydzyńska

 

 

http://pdk.pyrzyce.net/opowiesci-z-pyrzyc-8-niezwyklych-historii-wersja-skrocona-pelna/

Opowieści z Pyrzyc – 8 niezwykłych historii (*wersja skrócona) + pełna

Zapraszamy Was do świata wyobraźni, przygód i dziecięcych marzeń. Każda ze snutych opowieści jest tutaj inna i bardzo osobista.

Razem tworzą zachwycający wzruszający obraz miasta w którym żyją. Zachowany zresztą nie tylko na zdjęciach, filmach czy w aplikacji, ale może i przede wszystkim w ich pamięci i umiejętności opowiadania innym. Zobaczcie za czym tęsknią pyrzyckie dzieci, o czym marzą, jak widzą przyjaźń i czym może stać się dla nich miasto.

Opowieści z Pyrzyc: Natalia – Odnaleźć przyjaciółkę, Szymon i Wiktor – Pyrzyce piękne miasto Ksawery – Historia tajemniczego spotkania Filip i Małgosia – Przygoda przyjaciół Kalina, Zuzia, Lena – Historia o trzech lalkach Filip i Filip – Historia Pyrzyc Hanna i Wiktoria – Przygoda w Pyrzycach Zuzia i Zosia – Jak pacynki zwiedzały zabytki Pyrzyc Pyrzyce – Opowiemy o czymś co ma znaczenie.

koncepcja: Rafał Roguszka, Marta Dolna, Sara Rydzyńska

współpraca: Marek Malman, Aleksandra Wancerz

organizator/lider: Pyrzycki Dom Kultury

organizator/partner: Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Pyrzycach

Projekt dofinansowano ze środków Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2019-21 zachodniopomorskie.

Partnerem projektu są: Pomorze Zachodnie #morzekultury, operatorem: Czaplinecki Ośrodek Kultury Pyrzyce 2021