Facebook  YT TwitterKM official linkedin logo tile

Ocena użytkowników: 2 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Warmińsko - mazurskie
Wyświetl większą mapę Jezioro o powierzchni 71 ha, głebokości maksymalnej 11 metrów i średniej 4 m. Dno ma płaski charakter ( poza dwoma niewielkimi górkami ). Rozwinięta linia brzegowa porośnięta jest niemal w całości trzciną i grążelem. Dla karpiarzy wybudowanych jest kilkanaście pomostów .W jeziorze spotkamy się z następującymi gatunkami ryb: Karp , Szczupak, Sandacz, Leszcz, Płoć, Wzdręga, Sandacz. Jesli chodzi o karpie to naszymi trofeami bedą przede wszystkim ryby w przedziale wagowym 8 kg do 16 kg , ale trzeba się liczyć ze sporo większymi okazami. Rekord łowiska wynosi : Karp o wadze : 20.40 kg .Co roku jezioro zarybiane jest dużymi karpiami z jeziora Pilwąg i innych jezior należących do gospodarza.

Od sezonu 2006 roku jezioro Mały Szwałk jest łowiskiem tylko karpiowym, wędkarzy uprawiających inne rodzaje wędkarstwa gospodarz zaprasza na inne jeziora takie jak: Duży Szwałk, Pilwąg, Litygajno. W 2007 roku odbyły się poraz pierwszy zawody karpiowe pomiędzy drużynami z Polski i Litwy . Impreza cieszyła się dużą popularnością wśród startujacych zawodników .

W 2010 roku Marek Kwiecień wraz z przyjaciółmi i Jerzym Biedrzyckim prowadzącym program Telewizyjny TAAAKA RYBA emitowanym na kanale Polsat Play nakręcił materiał filmowy: Mazurskie Karpie, który cieszy się popularnością po dziś dzień . Wędkarze odwiedzający to łowisko są zauroczeni otaczającą wokół jezioro przyrodą i niespotykaną ilością dzikich zwierząt żyjących w Puszczy Boreckiej oraz spokojem jaki tu Panuje .Po udanych połowach wyjeżdzający wędkarze są zadowoleni i wypoczęci ,a myślami wracają do Nas. Kto raz spróbuje swoich sił z dzikimi - walecznymi Mazurskimi Kapiami szybko do nas wraca.

Jezioro Mały Szwałk jest jeziorem objętym patronatem Polskiego Portalu Karpiowego www.carpsoul.com oraz łowiskiem testowym firmy : CARRUM . Istnieje możliwość wynajęcia pokojów w pobliskich gospodarstwach agroturystycznych . W okolicy jeziora można bezpiecznie zaparkować samochód i rozbić namiot. Poza tym jezioro i okolice nie są skażone cywilizacją. Jezioro otoczone jests Puszczą Borecką.

Serdecznie zapraszam wszystkich karpiarzy na jedyne takie łowisko w Polsce

Andrzej Wijas

Cennik>>>

Regulamin>>> 

Strona www: www.malyszwalk.pl

 

MAŁY SZWAŁK .... Prawdziwa karpiowa perełka Mazur

 

Szwalk1

 

Szwalk2

 

szwalk3

Logowanie

Wsparcie

Jeśli uważasz, że to co robi autor jest przydatne, możesz go dobrowolnie wesprzeć.

Kto jest On Line

Odwiedza nas 101 gości oraz 1 użytkownik.

  • Flomb

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem