Ocena użytkowników: 2 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Warmińsko - mazurskie
Wyświetl większą mapę Jezioro o powierzchni 71 ha, głebokości maksymalnej 11 metrów i średniej 4 m. Dno ma płaski charakter ( poza dwoma niewielkimi górkami ). Rozwinięta linia brzegowa porośnięta jest niemal w całości trzciną i grążelem. Dla karpiarzy wybudowanych jest kilkanaście pomostów .W jeziorze spotkamy się z następującymi gatunkami ryb: Karp , Szczupak, Sandacz, Leszcz, Płoć, Wzdręga, Sandacz. Jesli chodzi o karpie to naszymi trofeami bedą przede wszystkim ryby w przedziale wagowym 8 kg do 16 kg , ale trzeba się liczyć ze sporo większymi okazami. Rekord łowiska wynosi : Karp o wadze : 20.40 kg .Co roku jezioro zarybiane jest dużymi karpiami z jeziora Pilwąg i innych jezior należących do gospodarza.

Od sezonu 2006 roku jezioro Mały Szwałk jest łowiskiem tylko karpiowym, wędkarzy uprawiających inne rodzaje wędkarstwa gospodarz zaprasza na inne jeziora takie jak: Duży Szwałk, Pilwąg, Litygajno. W 2007 roku odbyły się poraz pierwszy zawody karpiowe pomiędzy drużynami z Polski i Litwy . Impreza cieszyła się dużą popularnością wśród startujacych zawodników .

W 2010 roku Marek Kwiecień wraz z przyjaciółmi i Jerzym Biedrzyckim prowadzącym program Telewizyjny TAAAKA RYBA emitowanym na kanale Polsat Play nakręcił materiał filmowy: Mazurskie Karpie, który cieszy się popularnością po dziś dzień . Wędkarze odwiedzający to łowisko są zauroczeni otaczającą wokół jezioro przyrodą i niespotykaną ilością dzikich zwierząt żyjących w Puszczy Boreckiej oraz spokojem jaki tu Panuje .Po udanych połowach wyjeżdzający wędkarze są zadowoleni i wypoczęci ,a myślami wracają do Nas. Kto raz spróbuje swoich sił z dzikimi - walecznymi Mazurskimi Kapiami szybko do nas wraca.

Jezioro Mały Szwałk jest jeziorem objętym patronatem Polskiego Portalu Karpiowego www.carpsoul.com oraz łowiskiem testowym firmy : CARRUM . Istnieje możliwość wynajęcia pokojów w pobliskich gospodarstwach agroturystycznych . W okolicy jeziora można bezpiecznie zaparkować samochód i rozbić namiot. Poza tym jezioro i okolice nie są skażone cywilizacją. Jezioro otoczone jests Puszczą Borecką.

Serdecznie zapraszam wszystkich karpiarzy na jedyne takie łowisko w Polsce

Andrzej Wijas

Cennik>>>

Regulamin>>> 

Strona www: www.malyszwalk.pl

 

MAŁY SZWAŁK .... Prawdziwa karpiowa perełka Mazur

 

Szwalk1

 

Szwalk2

 

szwalk3