Facebook  YT TwitterKM official linkedin logo tile

Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Zachodniopomorskie 


Wyświetl większą mapęstojkowo 

 

Jezioro Stojkowo leży 15 km od Kołobrzegu w woj. Zachodniopomorskim. Jest to naturalny zbiornik o powierzchni 15 ha. Przepiękne dzikie jezioro, a nie staw hodowlany. Dno jeziora w większości pokryte jest cienką warstwą mułu, ale na około 1/4 występuje żwir.  Głębokość maksymalna jeziora to 2,5 m a średnia 1,2 m. Brzeg jest porośnięta niewielka ilość trzciny i sitowia. Aby ułatwić wedkowanie wybudowano kilka pomostów. Na jeziorze znajdują się wyspy. Bez żadnego problemu znajdziemy dogodne miejsce na rozbicie namiotu i przygotowanie obozowiska, nawet na wiele dni.

Dominującymi gatunkami spośród ichtiofauny jest karp i szczupak. Największe poławiane karpie ważyły 18 kg. Akwen był zarybiany tym gatunkiem w latach 80 – tych. Na pewno dużo większe okazy czekają tu na swojego łowcę. Co roku  woda jest zarybiana  200 – 300 karpi w wadze około 2-3 kg. Duża populacja szczupaka dorasta tu do imponujących rozmiarów. Złowienie kilku szczupaków 2-4 kg w ciagu dnia nie jest na Stojkowie rzadkością. Pozostałe gatunki zamieszkujące jezioro to: amury, leszcze, liny, okonie, płocie, karasie i węgorze. Amury dorastają nawet do 20 kg. Największy złowiony amur w 2002 roku ważył 16,5 kg, a najmniejsze mają już ponad 8 kg. Karpie i amury łowione są głównie na kulki proteinowe o smakach owocowych.  

 

Stojkowo

 

Cały teren ośrodka razem z jeziorem jest ogrodzony, co daje poczucie bezpieczeństwa w czasie wedkowania. Do dyspozycji wędkarzy są łódki, którymi można wysondować dno, zanęcić i wywieźć zestawy. Parking, WC i rozbicie namiotu jest wliczone w cenę.

Najszybszy kontakt z właścicielem jest telefoniczny - 601778526 ze względu na brak stałego podłączenia do internetu.

Kontakt:

Jan Szyszka

Stojkowo 40A

78- 113 Stojkowo

+48 601 77 85 26

+48 94 352 25 56

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGULAMIN>>>

CENNIK>>>

węgorz

 

karp

 

szczupak

 

 

Logowanie

Wsparcie

Jeśli uważasz, że to co robi autor jest przydatne, możesz go dobrowolnie wesprzeć.

Kto jest On Line

Odwiedza nas 206 gości oraz 0 użytkowników.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem