Ocena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Łowisko Nekielka - Expert Karp

Wielkopolskie


Wyświetl większą mapęDojazd:

 nekilkamapa2

 

 

nekilka2

 

Łowisko zostało utworzone w 2008 roku przez firmę Expert - Karp, znajduje się ono w miejscowości Nekielka w województwie wielkopolskim. Akwen ten leży w odległości około 30 km od Poznania i 20 km od Wrześni przy trasie Warszawa-Poznań. Jest to zbiornik pożwirowy o bardzo zróżnicowanym dnie oraz głębokości kształtującej się od 1 do 4m. Bogaty jest w faunę i florę. Zbiornik ma powierzchnię 18 ha na połowie jego brzegów rośnie las.

Dla wędkarzy wyznaczono 50 stanowisk w tym aż 25 jest przeznaczonych typowo dla karpiarzy. Obok łowiska wyznaczono 4 parkingi a przy brzegach rozstawiono cztery WC. Dozwolone jest na łowisku poruszanie się środkami pływającymi. Można więc sondować dno, stawiać markery, wywozić zestawy, a przede wszystkim "giąć kije" na ogromnych karpiach i nie tylko. Sam akwen powstał w 2003r i systematycznie był zarybiany różnorodnymi gatunkami ryb w szczególnie karpiem, którego populacja w tym łowisku jest naprawdę duża.

W łowisku oprócz karpi występują następujące gatunki ryb: płoć, wzdręga, leszcz, karaś, okoń, lin, szczupak, sandacz, węgorz, sum, tołpyga, amur  Łowisko jest czynne całodobowo od 1 marca do 31 grudnia. Wyjątkiem są lata, w których wcześniej pojawia się lód na tafli zbiornika co powoduje, że łowisko jest zamknięte wcześniej.

Porządku na łowiski pilnuje Straż Łowiska. Wędkarze po wykupieniu licencji na wędkowanie ( koszt 40 zł za 1 dobę, 400 zł za cały sezon na dwie wędki lub 500zł za trzy ) z pewnością przeżyją tu wspaniałe, niezapomniane chwile spędzone w ciszy i spokoju oraz zmierzą się z ogromnymi karpiami czy też innymi gatunkami ryb.

W 2008 roku powstał właśnie na tym łowisku film "Na karpie cz. 4 z Przemkiem Mroczkiem" w którym szczegółowo pokazano urok tego łowiska oraz jego przepiękny krajobraz.  

Często w letnie, bezwietrzne dni widać jak w zatoczkach lub przy wyspach wygrzewają się ogromne karpie. Częstym obrazem są także widoki fal rozstępującej się wody wywołane popisowymi wręcz spławami tych ryb.

Wcześniej dno łowiska pokryte było gęsto roślinnością zanurzoną, co znające swój dom karpie wykorzystywały w pojedynkach z karpiarzami, wpływając w roślinne zaczepy. W związku z tym rozpoczęto prace, które ograniczyły obszar porastania łowiska przez roślinność. W chwili obecnej znaczna część akwenu została już pozbawiona nadmiernej ilości zielska. Dno łowiska jest bardzo mocno pofałdowane z uwagi na jego charakter pożwirowy. W każdym z wyznaczonych stanowisk karpiowych można spodziewać się różnych głębokości wody, miejsc twardych, lekko mulistych i tych pokrytych zielskiem jak również wielkich połaci czystego dna. Zróżnicowana charakterystyka dna dodaje tej wodzie smaczku i naturalnej chęci bytowania sam na sam z otaczającą nas przyrodą.

Karpie najczęściej łowione tu są na kulki proteinowe o różnym zapachu, smaku i wielkościach, począwszy od truskawki, wanilii, ananasa a skończywszy na typowych "śmierdzielach" typu krab, kałamarnica, sfermentowana krewetka itp. Warto wspomnieć iż karpiarze uzyskują dobre wyniki łowiąc na kukurydzę wzbogaconą o różnego rodzaju aromatay i specyfiki. Karpie żerują praktycznie w każdym zakątku akwenu dlatego na łowisku nie ma miejsc zdecydowanie lepszych czy gorszych. Na każdym ze stanowisk czy to w rejonie wysp, trzcinowisk czy też na otwartej wodzie można spodziewać się brań dużych "miśków" oraz młodszych i mniejszych karpi.  

Rekord łowiska to karp o wadze 22 kg., jednak nie jest on największym karpiem pływającym w tym akwenie. Pływa tam jeszcze kilkanaście karpi powyżej 20kg, oraz setki mniejszych karpi. Od roku 2008 na łowisku organizowane są zawody karpiowe z cyklu GOLDEN CARP. Wszystkie szczegóły dotyczące łowiska, regulaminu, zawodów znaleźć można na stronie internetowej www.expert-karp.pl.

Wszystkich pasjonatów karpiarstwa i nie tylko serdecznie zapraszamy, na łowisko NEKIELKA życząc jednocześnie "połamania kiji".

REGULAMIN>>>

CENNIK>>>

Kontakt:

HEDPOL F.H.U. EXPERT-KARP

PKO BP SA I O/GNIEZNO

Nr. konta: 89 1020 4115 0000 9402 0003 5428

Marek Krawczyk

62 - 300 Września

ul. Witkiewicza 5

tel. 503066667

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przemysław Hedrych

62 - 300 Września

ul. 17 Dyw. Piechoty 3c/25

tel. 603053643

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Stanowiska wedkarskie:

nekilkamapa1

 

nekilka1

 

nekilkakarp2 nekilkaamur

nekilkaponton nekilkatolpyga