Facebook  YT TwitterKM official linkedin logo tile

Ocena użytkowników: 2 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wielkopolskie

 


Wyświetl większą mapę 

 

 

Opis łowiska

Łowisko znajduje się na obrzeżach Konina i należy do Gospodarstwa Rybackiego GOSŁAWICE.  Akwen łowiska jest dzikim stawem o powierzchni 38 ha i głębokości od 0,7 do 3,5 metra.  Położone jest z dala od zabudowań, w sąsiedztwie hodowlanych stawów karpiowych. Znajduje się ono we wschodniej części województwa wielkopolskiego. Brzegi zbiornika porośnięte są trzciną.  Na północno-wschodnim oraz wschodnio-południowym brzegu rośnie piękny bagienny las, w którym nie brakuje dzikich zwierząt. Od kilkudziesięciu już lat łowisko jest regularnie zarybiane największymi tarlakami. W tym czasie w łowisku urosły piękne sztuki dużych ryb. Dominują tu karpie w wielkości od 5 do 25 kg, amury od 8 do 20 kg, sumy od 10 do 25 kg oraz 15 kilogramowe szczupaki.

Przez wiele lat obecne łowisko istniało jako nieużytek. Kiedy zbiornik został udostępniony wędkarzom, Gospodarstwo zaczęło prowadzić chodowlę i selekcję dużych karpi z przeznaczeniem właśnie na łowisko. Wychodowane karpie, które przekroczyły masę 10 kg są wpuszczane do łowiska aby cieszyć licznie przybywających tu karpiarzy. Do łowiska trafiają także okazy pozyskiwane z okolicznych jezior przez  rybaków zatrudnionych w Gospodarstwie.

 Dno łowiska jest w większości pokryte roślinnością, miejscami występują obszary dna z mniejszą ilością roślinności i mułu. Najgłębsze miejsce zbiornika sięga 3,5 m. W załączeniu mapka dna, którą w powiększeniu można znaleźć na stronie goslawice.pl.

Na łowisku utworzono 20 dwuosobowych stanowisk wyposażonych w drewniane pomosty o powierzchni 20m2. Na każdym z nich znajduje się łódka do dyspozycji wędkarza.  Przy zbiorniku wybudowane zostało zaplecze socjalne z sanitariatem, oraz łazienką, które jest do dyspozycji karpiarzy przyjeżdżających na łowisko.

 

REGULAMIN>>>

CENNIK>>>

Gospodarstwo Rybackie "Gosławice" Sp. z o.o. w Koninie

ul. Rybacka 2, 62-510 Konin

Tel. +48 (63) 242 73 17

Fax +48 (63) 246 71 29

Rezerwacja stanowisk:

Paweł Stępniak

tel.kom. +48 508 133 700

 

goslawice1 goslawice2

 

goslawice3 goslawice5

 

goslawicekarp1

 

goslawicekarp2

 

goslawicekarp4

 

goslawicelowisko2

 

goslawicemapka

 

goslawicedojazd

Logowanie

Wsparcie

Jeśli uważasz, że to co robi autor jest przydatne, możesz go dobrowolnie wesprzeć.

Kto jest On Line

Odwiedza nas 134 gości oraz 0 użytkowników.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem