Facebook  YT TwitterKM official linkedin logo tile

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Łowisko w Jarosławkach

ZachodniopomorskieWyświetl większą mapę


 Kontakt:

Krzysztof Głowacki tel. 604 37 05 65

Kazimierz Głowacki tel. 604 31 58 74

Jaroslawki.pl

 

AKWEN

Główny akwen łowiska ma powierzchnię 10ha. Głębokość zmienia się od 2m w części północnej do ok. 3m w części południowej przy grobli. Na dnie łowiska zalega niewielka warstwa mułu. Brzegi w znacznej części porośnięte są trzcinami. Zbiornik ma prostą linię brzegową. Wyjątkiem jest niewielka zatoka znajdująca sie w połowie zachodniego brzegu. Łowisko ma kształt prostokąta o wymiarach 200m. szerokości i 500m. długości. Dla karpiarzy przygotowanych jest 44 stanowisk wędkarskich [wiaty], a dla ceniących wygodę, także przyczepy kampingowe i domki letniskowe. W łowisku poza innymi gatunkami ryb najczęściej możemy liczyć na brania karpi, amurów i jesiotrów.

ZAPLECZE

Dla przyjeżdżających na łowisko wydzielono dwa trawiaste parkingi. Gospodaże obiektu zadbali też o komfort wędkujących udostępniając natryski z gorącą wodą i WC. Znajduje się tu także sklep spożywczo-wędkarski, w którym można kupić drobny sprzęt wędkarski zanęty i przynęty [zestawy karpiowe, kulki proteinowe, robaki itp.] Na wielu stanowiskach postawione są kampingi, co zwiększa komfort dłuższych karpiowych zasiadek. Dla przyjeżdżających na krótko postawiono drewniane budki chroniące przed deszczem, wiatrem i słońcem. Na każdym stanowisku znajdują się stoliki i ławki. Na każdym stanowisku jest dużo miejsca, co pozwana na postawienie namiotu.  Wędkujący mają możliwość wypożyczenia grilla, środków transportu i mat karpiowych. Obiekt czynny jest w sezonie 24 godz/dobę od wczesnej wiosny do późnej jesieni.

Łowisko komercyjne w Jarosławkach znajduje się ok. 6km od Maszewa w województwie zachodniopomorskim - 26km. od miasta Stargard Szczeciński i 12km od Goleniowa. Dojazd do łowiska oznaczony jest tablica informacyjną stojącą przy drodze.  

HISTORIA

Akwen powstał w 1989 roku z naturalnej niecki, na której rosła łąka eksploatowana przez PGR. Przebudowę zorganizowano w ten sposób, że od południa i północy niecki usypano wały oporowe, podwyższono linię brzegową i wybudowano zastawę piętrzącą wodę. W ten sposób powstał staw hodowlany. W 1998 roku pod naciskiem znajomych i miłośników wędkarstwa wykorzystując dogodne położenie geograficzne właściciele obiektu zdecydowali o przekształceniu stawu hodowlanego w łowisko komercyjne. Gospodarze obiektu już wcześniej planowali otwarcie łowiska, zostawiając w wodzie większe egzemplarze karpi i amurów, które nie trafiły dzięki temu do handlu. Do pozyskanych w ten oszczędny sposób ryb dokupowano ciągle kolejne ryby. Trzeba przyznać właścicielom, iż sobie znanym sposobem udało im się kupować coraz większe karpie i amury. w 2007 roku w celu uatrakcyjnienia łowiska zakupiono trzy tony karpi o wadze od 6 do 11 kg.  W grudniu 2008 roku dokupiono kolejne trzy tony ryb tym razem w wadze już od 8 do 18 kg. W kolejnych latach gospodarze kontynuowali zarybienie łowiska dużymi karpiami i amurami.  Poniżej film z najsłynniejszego zarybienia łowiska, w czasie którego znalazł się w nim słynny karp o imieniu MAX, ważący 35 kg:

 

  Max trafił do Jarosławek 21 10.2010 roku. Jest rybą chętnie wspołpracującą z wędkarzami i dał sie już złowić kilkakrotnie.

Oprócz glównego akwenu, na którym można zlowić karpie amury i jesiotry, znajdują sie jeszcze na łowisku inne stawy. Dwa służą do wedkowania na tyczkę, a ostatni w kształcie nie domkniętego okregu kryje w sobie potężne sumy, w tym suma albinosa i suma o wadze powyżej 100 kg. Można w Jarosławkach także złowić na odpowiednim łowisku pstrąga i szczupaka.

CENNIK>>>

REGULAMIN>>>

 

mapa Jarosławek

 

amur biały

 

jesiotr

 

karp z jarosławek

 

sum (silirus glanis)

Logowanie

Wsparcie

Jeśli uważasz, że to co robi autor jest przydatne, możesz go dobrowolnie wesprzeć.

Kto jest On Line

Odwiedza nas 204 gości oraz 0 użytkowników.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem