Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 


Wyświetl większą mapę

 

Głębokość maksymalna 2, 5 m

Powierzchnia akwenu 10, 2 ha a objętość wód 83, 32 tyś m³

Przez jezioro płynie ciek wodny o nazwie Rów Dronicki

Współrzędne geograficzne:
Szerokość geograficzna: 51°55`33" N
Długość geograficzna: 15°58`48" E

z Gorzowa Wielkopolskiego około 103 kilometrów (102816 metrów)
z Zielonej Góry około 33 kilometrów (32811 metrów)
z Warszawy około 349 kilometrów (348618 metrów)
z Krakowa około 343 kilometrów (342676 metrów)
z Łodzi około 241 kilometrów (241099 metrów)
z Wrocławia około 116 kilometrów (115638 metrów)
z Poznania około 84 kilometrów (84189 metrów)

Właścicielem (dzierżawcą wód) jest

GOSPODARSTWO RYBACKIE SŁAWA SP. Z O.O.

67-410 SŁAWA ODRODZONEGO WOJSKA POLSKIEGO 13

Województwo: LUBUSKIE

 

Jezioro szczupakowo –linowe z bardzo dużą ilością roślinności wodnej (osoby chcące łowić na grunt mają do dyspozycji tylko jedno stanowisko od strony zachodniej). 10 kładek dla spławikowców i amatorów spinningu jest rozlokowanych wzdłuż wschodniego brzegu. W jeziorze można złowić dużego lina, szczupaka, okonia pokaźnych rozmiarów, płoć, wzdręgę, leszcza.Preferowane przez miejscowych przynęty to kukurydza słodka, pęczak, dendrobena i biały robak.

Na szczupaka zaś żywiec w postaci karasia srebrzystego.

Przy stosowaniu tych przynęt odnosi się najlepsze efekty, z zanętami też należy postępować ostrożnie przenęcenie łowiska zawsze skutkuje napływem drobnicy i ucieczką dużych okazów.

Jezioro ma ograniczoną presję wędkarską a to z powodu bardzo trudnego dojazdu leśnymi duktami i śródpolnymi drogami, kto nie ma terenówki to niech się nie zapuszcza tam bez przewodnika.

Osobiście bardzo lubię to jeziorko a to z powodu panującej tam ciszy pięknych i walecznych linów i gniazdującego w okolicy Orła Bielika, którego przy odrobinie szczęścia można zobaczyć w akcji polowania czy to na sarnę lub zająca jak również na dużego zębacza. Kto ceni sobie obcowanie z nieskażoną przyrodą będzie chciał tam wracać często? Woda jest czysta i przejrzysta, co nie jest ułatwieniem dla wędkarzy a ilość moczarki i innych roślin jest ogromna, więc o zaczep nie trudno. Obowiązuje całkowity zakaz połowu ze sprzętu pływającego. Proszę tylko wędkarzy o pozostawienie łowiska w stanie, w jakim je zastali zabierajcie ze sobą to, co przywieźliście u nas koszy nad wodą nie znajdziecie, każdy zabiera to, co przyniósł. Życzę pięknych doznań, adrenaliny i miłego wypoczynku wśród przyrody pojezierza sławskiego.