Ocena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 


Wyświetl większą mapę 

W połowie drogi między Konstancinem, a Górą Kalwarią jest bardzo piękny i ciekawy wędkarsko odcinek Królowej Rzek – Wisły. Rzeka toczy tutaj swoje wody szeroko rozlana, ze zmienną prędkością nurtu i głębokością. Spotkamy tu wielometrowe doły, szerokie i płytkie blaty, przykosy, opaski, stare i rozmyte główki, a na środku Królowej piaszczyste wyspy. Każdy znajdzie tu kawałek brzegu, na którym będzie mógł oddać się swojej ulubionej wędkarskiej metodzie. Największy wybór będą mieli zwolennicy gruntówki, pickera i feedera, ale spinningiści oraz spławikowcy także nie będą zawiedzeni.

Miłośnicy ptaków mogą spotkać tu ich wiele gatunków, częstymi gośćmi na łowisku będą zaskrońce, bobry i drobne gryzonie. Można natknąć się na sarny, lisy i zające...

Woda bogata jest w wiele gatunków ryb. Wszędobylskie leszcze i krąpie, płocie, szczupaki,okonie, sandacze, hałaśliwe bolenie, furkoczące brzany i dostojne sumy mają tu swoje ulubione rewiry. Miłośnicy uklei też będą zadowoleni. Rzadko, ale trafiają się i karpie.

Przynęty używane przez wędkarzy są typowe : białe i czerwone robaczki, rosówki, pęczak, kukurydza, groch, różne ciasta, żywiec. Spinningiści preferują białe i perłowe rippery.

Tutaj złowiłem przed laty swojego rekordowego sandacza ( 88,5 cm ). Niestety, była to jedyna rekordowa rybka, która złakomiła się na podaną przeze mnie przynętę. Innych było wiele, lecz najczęściej drobiazg lub „ średniówka”.

Widziałem jednak wiele naprawdę dużych ryb złowionych przez innych wędkarzy.

Łatwy dojazd nad samą rzekę i piękno przyrody zachęcają do częstych odwiedzin tej „miejscówki”. Zniechęcają natomiast chmary komarów, brudna woda, wszędobylskie śmieci, głośne zachowania imprezujących „wędkarzy” i zjeżdżających na nadrzecznego grilla grup podpitej młodzieży. Ale to tylko w weekendy, w środku tygodnia dokuczą jedynie spasione komarzyska.

Jak dojechać? Po prostu musimy skręcić w Kawęczynie w stronę rzeki i dojedziemy nad sam brzeg. Później trzeba tylko podjąć decyzję – pod prąd czy z nim....

Do zobaczenia nad tym pięknym odcinkiem rzeki. A jak pięknym, zobaczcie na dołączonych zdjęciach.

  

Zbigniew Adamczyk

aWislaobw3

bWislaobw3

cWislaobw3