Facebook  YT TwitterKM official linkedin logo tile

Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 


Wyświetl większą mapęDominujące ryby:  Amur, Karaś,   Karp,   Krąp,   Leszcz, Lin,   Okoń,   Płoć, Sandacz, Szczupak,Ukleja, Węgorz,   Wzdręga.

Jezioro Niepruszewskie – jest naturalnym rynnowym, polodowcowym zbiornikiem wodnym o powierzchni 240 ha. , średniej głębokości 3,2 m. ,maksymalnej 5,2 m. , długości 4900 m. , szerokości 700 m. Położone w województwie wielkopolskim w gminie Buk 22 km. na zachód od miasta Poznania i 7 km. na wschód od miasta Buk. Na północno-zachodniej stronie jeziora usytuowana jest miejscowość Niepruszewo, znajduje się tu ośrodek wypoczynkowy z domkami letniskowymi, polem namiotowym , plażą z kąpieliskiem strzeżonym i wypożyczalnią sprzętu wodnego.

 W sezonie letnim otwarty jest tu strzeżony parking samochodowy, liczne placówki gastronomiczne oraz sklepy z artykułami spożywczymi. Dno jeziora jest dość regularne, z wyjątkiem paru zagłębień osiągających 5 m. głębokości, pokryte osadami dennymi o grubości od40 cm. Do 90 cm. Teren wokół jeziora od strony południowej porośnięty drzewami, północna strona jeziora odkryta bardziej uboższa w roślinność. Linia brzegowa wzdłuż całego jeziora porośnięta jest szerokim pasem trzcin, w których znajdują się licznie przygotowane stanowiska wędkarskie, w większości dostępne w długich kaloszach.

 Do najczęściej poławianych tu gatunków ryb należą : amur, karaś, karp, krąp, leszcz, lin, płoć, ukleja, wzdręga, okoń, jazgarz, sandacz, szczupak, węgorz. Z powodu utrudnionego dojazdu dla niezmotoryzowanych oraz wprowadzeniu dodatkowych opłat za połów ryb na łowiskach specjalnych jezioro to nie odczuwa aż tak dużej presji wędkarskiej. Dzięki czemu trafiają się tu jeszcze całkiem duże okazy ryb takich jak leszcz, karp czy amur i sandacz. W sezonie letnim możemy tu miło i przyjemnie spędzić czas z całą rodziną oraz spokojnie łowić ryby bez mściwskich gapiów. Dojazd do Niepruszewa z Poznania autobusami PKS relacji Poznań – Buk. Samochodem trasą nr. 307, lub autostradą A2, zjechać w Buku i udać się na trasę nr. 307 w kierunku Poznania.

 Informacje dodatkowe:

 Opłaty: 2 wędki z brzegu lub spinning z brzegu : od 01.01 do31.12. - Członek PZW 60 zł. – Niezrzeszony 80 zł. 2 wędki z łodzi lub spinning z łodzi : od 01.01. do 31.12. – Członek PZW 130 zł. – niezrzeszeni 250 zł. 2 wędki z brzegu lub spinning z brzegu : od 01.07. do 31.12. – Członkowie PZW 40 zł. – Niezrzeszeni 150 zł. wędki z łodzi lub spinning z łodzi : od 01.07. do 31.12. – Członkowie PZW 80 zł. – Niezrzeszeni 120 zł. 1 Dzień – 2 wędki z brzegu lub spinning z brzegu 15 zł. – 20 zł. Z łodzi - 20 zł. – 30 zł. 3 Dni - 2 wędki z brzegu lub spinning z brzegu 20 zł. – 40 zł. Z łodzi – 30 zł. – 60 zł. 7 Dni - 2 wędki z brzegu lub spinning z brzegu 30 zł. – 60 zł. Z łodzi – 45 zł. – 90 zł.Tekst i zdjęcia Paweł Mytko


Niepruszewskie1

 

 Niepruszewskie2 


  


 

Logowanie

Wsparcie

Jeśli uważasz, że to co robi autor jest przydatne, możesz go dobrowolnie wesprzeć.

Kto jest On Line

Odwiedza nas 131 gości oraz 0 użytkowników.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem