Facebook  YT TwitterKM official linkedin logo tile

Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 


Wyświetl większą mapęJezioro Strykowskie ma powierzchnię około 300 ha. Głębia 8 m średnia 4.5 m długość 8 kmszerokość 750 m. Dojazd z Poznania samochodem drogą na Grodzisk wlkp. We wsi Strykowo przy restauracji skręcamy w prawo i mamy do jez. około 800 metrów. Inna możliwość dojazdu to PKP lub PKS Poznań - Grodzisk wysiadamy na 7 stacji w Strykowie skąd mamy prostą drogę do jeziora – około 1200.metrów.

Nad jeziorem w sezonie letnim na strzeżonej plaży we wsi Strykowo mamy małą gastronomie. W samej wsi mamy bar i restaurację, na miejscu mamy sklep, pocztę, aptekę Wokół jeziora mamy jeszcze wsie: Sapowice, Saperowo i Januszewice. Wokół jeziora możliwość biwakowania pod namiotem.

Samo jezioro posiada liczne podwodne górki, na których nie brak okazałych okoni, sandaczyktóre dobrze biorą na uklejki z gruntu. Są tu ładne leszcze łowione na białe robaki oraz makaron kolanka. Po za tym na czerwone robaki dostaniemy lina, czy karasia na pszenice złowimy naprawdę dużą płoć.

Wolno wędkować w nocy od 1 czerwca do 31 sierpnia.

Baza noclegowa

Granowo -  Pensjonat Duet doba 60zl.

Gospodarstwo agroturystyczne F. Zając nocleg 20 zł do dyspozycji gości 2 kuchnie ogólnodostępne, salon z kominkiem i TV, ogród, miejsce na ognisko, grill, piaskownica, basenik dla dzieci, parking zamykany, organizacja spotkań integracyjnych. W pobliżu lasy, w odległości0,7 km możliwość korzystania z pasów startowych po byłym lotnisku

 

 

Tekst i zdjęcia Dariusz Mytko

 

 strykowskie1

Logowanie

Wsparcie

Jeśli uważasz, że to co robi autor jest przydatne, możesz go dobrowolnie wesprzeć.

Kto jest On Line

Odwiedza nas 140 gości oraz 0 użytkowników.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem