Facebook  YT TwitterKM official linkedin logo tile

Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 


<
Wyświetl większą mapęOpis łowiska:


Klępnicko, największe w gminie jezioro o pow. 64 ha i maksymalnej głębokości 4,5 m, rozciąga się na długości 2,3 km. Wypełnia rynnę polodowcową, będącą fragmentem doliny Mołstowej, Regi i Starej Regi. Wzniesienia otaczające jezioro porasta mieszany las zasobny w grzyby. Nad południowym krańcem akwenu zlokalizowana jest wieś Klępnica.
Dojazd : z drogi krajowej nr 148 z kierunku Łobez- Resko, zjazd w miejscowości Bełczna i jeszcze 3 km do wsi Klępnica. Na odcinku tej 3 km drogi, około 1.5 km jedziemy wzdłuż starej alei grusz. We wsi Klępnica czynny jest ciągle dworzec kolejowy.
Letni pałacyk rodziny von Borck, obecnie w remoncie, jest miłym elementem pośród wiejskiej architektury. W jednym z gospodarstw istnieje możliwość skorzystania z jazdy konno. W okresie letnim raz dziennie do Klępnicy dojeżdża samochód dostawczy z artykułami spożywczymi. Najbliższy sklep znajduje się we wsi Bełczna. Tam też, w Dworku Tradycja , można zamówić posiłki oraz wypiekany na miejscu świeży, wiejski chleb.
Klępnicko: jezioro rynnowe objęte strefą ciszy.
Istnieje możliwość wędkowania i wypożyczenia łódki u dzierżawcy jeziora (zezwolenie na wędkowanie ujęte jest w cenie wynajmu domku). Wokół jeziora dziewicze, bogate w grzyby, jagody oraz zwierzynę lasy i pola. Liczne, dobrze oznaczone trasy rowerowe.
W pobliżu rzeka Rega o dość wartkim nurcie.

Opis łowiska pochodzi z portalu http://lowiska.pl


Logowanie

Wsparcie

Jeśli uważasz, że to co robi autor jest przydatne, możesz go dobrowolnie wesprzeć.

Kto jest On Line

Odwiedza nas 79 gości oraz 0 użytkowników.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem