Share this post on:

Bajka na dobranoc 🌙✨

Dawno, dawno temu, w małym miasteczku położonym wśród gęstych lasów, mieszkała dziewczynka o imieniu Marysia. Marysia uwielbiała książki i każdą wolną chwilę spędzała w bibliotece, pochłaniając kolejne historie niczym łakome kęsy pysznego ciasta.

Pewnego wieczoru, gdy słońce chyliło się ku zachodowi, a cienie na regałach biblioteki stawały się coraz dłuższe, Marysia jak zwykle zatraciła się w lekturze. Zaczytana w baśni o zaczarowanym królestwie, nie zauważyła, jak zamykają się drzwi biblioteki i zapada zmrok.

Gdy w końcu oderwała wzrok od książki, ze zdziwieniem i strachem odkryła, że jest sama w ciemnym, cichym pomieszczeniu. Poczuła łzy cisnące się do oczu. Co ona teraz zrobi? Jak się wydostanie?

Nagle z pobliskiej półki wyskoczył mały, zielony stworek o dużych oczach i szerokim uśmiechu. To był Skrzat Filipek, bohater ulubionej książki Marysi o przygodach w zaczarowanym lesie.

„Nie martw się, Marysiu!” – wykrzyknął Skrzat Filipek. „Razem damy radę!”.

Za Skrzatem Filipkiem z książek zaczęli wyskakiwać kolejni bohaterowie bajek: Czerwony Kapturek z koszyczkiem pełnym słodkich pączków, dzielny Kot w Butach z rapierem u boku, a nawet mądra Sowa z ogromnymi okularami na nosie.

Wszyscy bohaterowie otoczyli Marysię i zaczęli opowiadać jej najpiękniejsze historie, śpiewać piosenki i bawić się w gry. Marysia szybko zapomniała o strachu i z radością zanurzyła się w magicznym świecie bajek.

Kiedy na zewnątrz zapiał pierwszy kur, Marysia poczuła się zmęczona. Wtedy do niej podszedł duży, pluszowy miś o imieniu Miś Uszatek.

„Czas spać, Marysiu” – powiedział Miś Uszatek. „Już niedługo nadejdzie nowy dzień i będziesz mogła wrócić do domu.”

Miś Uszatek otulił Marysię miękkim futrem i zaśpiewał jej kołysankę. Dziewczynka zamknęła oczy i odpłynęła w krainę słodkich snów.

Gdy Marysia obudziła się rano, w bibliotece było już jasno. Słońce wpadające przez okna rozświetlało regały z książkami. Na stole obok niej leżała kartka z wiadomością:

„Droga Marysiu,

Nie martw się, że zaspałaś. Drzwi biblioteki były otwarte od rana. Pamiętaj, że w książkach można znaleźć nie tylko wspaniałe historie, ale również przyjaciół i odwagę.

Z pozdrowieniami,

Pani bibliotekarka”

Marysia uśmiechnęła się i po cichu opuściła bibliotekę. W sercu nosiła ciepło wspomnień z magicznej nocy i wiedziała, że w każdej chwili może wrócić do biblioteki, aby spotkać się z przyjaciółmi z bajek.

Od tamtej pory Marysia jeszcze chętniej odwiedzała bibliotekę. Wiedziała, że to nie tylko miejsce, gdzie można wypożyczać książki, ale również zaczarowany świat, w którym wszystko jest możliwe.

Dobranoc.

🌙✨🌙✨🌙✨🌙✨🌙✨🌙✨🌙✨🌙✨🌙✨🌙✨🌙✨🌙✨🌙✨🌙✨🌙✨

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *