Facebook  YT TwitterKM official linkedin logo tile

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Omawiając ten dział należy zagłębić się trochę w naturę ryb. Nie jest to celem tego działu. Trzeba pamiętać o ostrożności ryb, o ich zmysłach. Ryba widzi dobrze, słyszy, czuje, a wyczuwa nawet najmniejsze drgania. Podchodząc nad wodę „z marszu" nie zastanawiając się nad tym okrajamy nasze szanse na połów w dniu dzisiejszym. Zaczynając od karpia, gdzie zasiadki trwają czasami kilka dni, aż po lina, gdzie najmniejsze drgnięcie, ruch, cień od razu odstrasza sprytnego i delikatnego karpiowatego.

  

 

 

 

Ryba ukłuta pamięta i jest ostrożna. Pamięta miejsce gdzie najczęściej była kłuta, jeśli udało się jej dwa razy wygrać z wędkarzem. Ale ryba wie również, poprzez instynkt samozachowawczy gdzie i w jakich miejscach najbardziej na wędkarza uważać. Ta walka jest w tym sporcie najpiękniejsza.

Ważne jest również ubranie. Producenci ścigają się w pomysłach, w krojach, w funkcjonalności, ale przede wszystkim w cenie. Na szczęście mamy wybór. Najważniejsza jest barwa, czyli odpowiednie zamaskowanie nad wodą. Wędkarz kojarzy się z odpowiednim ubiorem, zwanym potocznie moro. Takie maskowanie jest najodpowiedniejsze. Przeważnie ma ocień zielony bądź szary. Ogólnie wybierajmy kolor zielony. Nawet, gdy ubieramy wodery, lepiej jak mają jednak ten zielony kolor. Wtapia się on lepiej w otoczenie. Warto zaopatrzyć się w jednolitej barwy komplet. Czapka, bluza, spodnie, kurtka i oczywiście odpowiednie obuwie. Jeśli nawet odmówimy sobie popularnych łatek, ubierajmy się szaro. Nie możemy rzucać się w oczy kolorami.

Samo podejście do łowiska jak już wspomniałem nie powinno być na hurra. Od tego mamy długą wędkę, od tego mamy dobrze dociążoną przynętę i żyłkę, aby dorzucić w upragnione miejsce. Zasada jest prosta, staramy się podejść na odległość potrzebną do celnego wykonania rzutu. Pozycja, jaką przyjmujemy również ma znaczenie. Stojąc na brzegu ryba ma nas jak na widelcu. Lepiej zawsze przykucnąć, lepiej wtapiamy się w otoczenie. Pod spodem przedstawiam animację, która pokazuje jak należy się zachowywać podczas wędrówki ze spinningiem nad wodą w dół rzeki.

 

      

Logowanie

Wsparcie

Jeśli uważasz, że to co robi autor jest przydatne, możesz go dobrowolnie wesprzeć.

Kto jest On Line

Odwiedza nas 44 gości oraz 0 użytkowników.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem