Facebook  YT TwitterKM official linkedin logo tile

Grunt i spławik

Jak złowić węgorza

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Jak złowić węgorza?, W jaką pogodę wybrać się na węgorzowe łowy?, Czy węgorza łowić w nocy czy w dzień?, Po czym poznać fazy następujące po sobie Księżyca?, Gdzie szukać węgorza? Jak celnie zarzucić wędkę w ciemnościach nocy?, Na co łowić i czym nęcić? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź czytając ten obszerny materiał. .

Łowimy leszcza

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Od roku nosiłem się z zamiarem napisania poradnika o łowieniu leszcza. Przez cały ten czas miałem jednak wątpliwości czy taki poradnik jest komukolwiek potrzebny. Złowić leszcza, to przecież żadna sztuka i każdy z nas wędkarzy wie jak leszcze się łowi. Ryba ta występuje powszechnie, niemal w każdej wodzie i chętnie współpracuje z wędkarzami, pojawiając się często na ich wędkach. Czy można napisać coś odkrywczego o łowieniu leszcza? Chyba nie ale ponieważ leszcz jest bardzo znaną rybą warto poświęcić mu trochę uwagi.

Karaś, ryba dla ekspertów

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna

KARAŚ (carassius carassius L) Słodkowodna ryba z rodziny karpiowatych.

Karaś w naszych wodach występuje w dwóch odmianach i tak jest to karaś srebrny, zwany również japończykiem i druga odmiana, to karaś pospolity. Jest rybą ogólnie rozpowszechnioną w naszych wodach i występuje w większości rzek, jezior i stawów. Osiąga długość 40 do 45 cm i może ważyć do 1,5 kg. Jego pożywieniem są denne bezkręgowce, szczególnie larwy ochotki, jednak czasem odżywia się niektórymi roślinami.

Łowimy duże płocie

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna

Ktoś by mógł zapytać co i po co pisać o płoci skoro jest to ryba występująca właściwie wszędzie i nie sprawia nam żadnej trudności jej złowienie. Wielu wędkarzy jako pierwszą rybę w życiu złowiło właśnie płotkę. Każdy bez problemu potrafi przygotować sprzęt, którym bez trudu złowi tę piękną rybę w każdej niemal wodzie. Myślę jednak, że jednak mimo to warto poświęcić płotce kilka minut.

 

 

Jak złowić lina - poradnik

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna

 Lin ( Tinca tinca L)

 Rodzina karpiowate      

Budowa: ciało wydłużone, lekko spłaszczone bocznie, krępe, pokryte bardzo drobnymi łuskami i tu ciekawostka łuski zagłębione są w ciele ryby w ¾ swej długości i pokryte łuskami poprzedniego szeregu. Pyszczek jest mały ustawiony pod kątem ku górze, w kąciku paszczy jeden wąsik. Barwa najczęściej oliwkowo-zielona, choć uzależniona jest od środowiska, w jakim żyje.  

Jak złowić karpia

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna

karpNie ma nic prostszego dziś niż złowienie karpia. Po prostu jedziemy na łowisko specjalne, płacimy, zarzucamy wędkę i już możemy się pochwalić znajomym naszą imponującą zdobyczą. Tylko nie o to chodzi w wędkarstwie przecież. Wędkarstwo to coś więcej niż komercja, to coś więcej niż łowienie w warunkach uproszczonych. Wędkarstwo to przygoda, to nieustanne obserwowanie wody,warunków pogodowych i innych czynników mających wpływ na żerowanie ryb. To w końcu prawdziwa satysfakcja z przebywania nad wodą i ze złowienia ryby. Ci którzy twierdzą inaczej niech tego artykułu nie czytają i niech czerpią przyjemność z holowania karpi z dużego akwarium jakim jest łowisko specjalne. Ich wybór do którego mają prawo.

Grunt, to dobry grunt

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna

Jest kilka czynników, które mają bezpośredni i decydujący wpływ na wynik naszego połowu. Jednym z nich, czysto technicznym zresztą jest dokładne wygruntowanie naszego łowiska, celem właściwego podania przynęty na haczyku. Sprawdzenie głębokości, ukształtowania dna oraz jego konsystencji i zarostu powinno być pierwszym i podstawowym zadaniem każdego tyczkarza, nawet, kiedy wydaje się nam, że znamy dobrze dane łowisko. Wiedza, którą posiądziemy po wygruntowaniu pozwoli nam na:

właściwe dobranie składników klejących w naszej zanęcie, przed jej nawilżeniem;

ustalenie miejsca, w które będziemy wrzucali (wkładali) zanętę;

ustalenie miejsca, w które będziemy wkładali zestaw lub trasę przepływanki;

właściwe dobranie wyporności spławika, czyli ciężaru zestawu;

początkowe ustalenie miejsca podania przynęty z haczykiem w odniesieniu do dna.
 

 

Jeziorowa przepływanka

Ocena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

 Wcale nie chodzi mi tutaj o jeziora przepływowe i łowienie w korycie przepływającej rzeki. Więc, o co mi chodzi? Każdy wędkarz łowiący metodą spławikową na jeziorze doświadczył na pewno nieraz zdecydowanej ucieczki swojego spławika z wybranego miejsca spowodowanej silnym wiatrem lub prądem podwodnym powstałym na przykład w wyniku fali. Bardzo często powoduje to irytację lub nawet złość u niektórych amatorów metod spławikowych, ale dla mnie nawet najmniejszy samowolny ruch spławika na wodzie stojącej jest określany mianem połowy sukcesu. Zanim wytłumaczę, dlaczego muszę najpierw rozgraniczyć metody połowu ryb na przysłowiowy „float". Jedną z nich będzie łowienie metodą odległościową, czyli wędką teleskopową lub nasadową z przelotkami i kołowrotkiem. Faktycznie ten sposób poławiania ryb nie jest przyjazny jeziorowej przepływance, gdyż wiatr, czy prąd powierzchniowy lub podwodny niweczy z reguły wysiłek umieszczenia naszego zestawu w wybranym, zanęconym miejscu (krótka wędka plus bardzo długa żyłka osiadająca najpierw na powierzchni wody).

Typ spod ciemnej gwiazdy

Ocena użytkowników: 2 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Chcąc scharakteryzować nieco tytułowego typa, w myślach widzę kogoś tajemniczego, kogoś zawadiackiego, rzec by można hulakę. Widzę kogoś kto nie boi się ciemności a może to właśnie pod jej panowaniem czuje się swobodniej i pewniej. To właśnie noc daje mu przewagę, czyniąc go jeszcze bardziej tajemniczym i nieznanym. Należy raczej do samotników i wszystkie rozważania zachowuje dla siebie. Często na samą myśl o takim typie, spotkanym na swej drodze, ogarniętej całunem ciemności, dostać można nieprzyjemnych dreszczy. Konkludując, taki „Typ sod ciemnej gwiazdy” budzi respekt a może nawet strach czy przerażenie. Nie o opisach, ludzkich charakterów jednak chciałbym się rozwinąć. Pozwoliłem sobie na tą subiektywną charakterystykę aby zobrazować jak ja postrzegam nocnego łowcę - suma.

 

Logowanie

Wsparcie

Jeśli uważasz, że to co robi autor jest przydatne, możesz go dobrowolnie wesprzeć.





Kto jest On Line

Odwiedza nas 78 gości oraz 0 użytkowników.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem