Ocena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

IMG 1639Zaczynając zabawę wędkarstwa karpiowego, tak jak u większości wędkarzy na moim włosie królowała kukurydza. Jednak zaczerpnąwszy informacji o skuteczności kulek proteinowych postanowiłem tą przynętę rodem z wysp wypróbować na naszych wodach. Powiem szczerze, wspominając teraz te czasy, to wogóle nie byłem zadowolony z protein! Powód? Wyniki poniżej moich oczekiwań. Dzisiaj wiem, iż przyczyną moich początkowych porażek, był po prostu brak doświadczenia, ale nie tylko. Główną przyczyną była jakość dostępnych wówczas kulek proteinowych w naszych sklepach.

 

 Próbując wielu protein, przeróżnych firm, po paru latach eksperymentowania zrezygnowałem całkowicie z stosowania gotowców, na rzecz kuleczek wykonanych własnoręcznie. I wówczas doznałem co to jest łowienie karpi. Nieporównywalnie wyższa skuteczność kulek robionych własnoręcznie, nad kulkami kupionymi.Pisząc iż wogóle kulek nie kupuję, skłamał bym. W mojej torbie znaleźć można kupione kulki pop-up(popularne pływaki). Wierzcie jednak mi, bardzo mało jest pop-ups z których jestem zadowolony. W 90%ach produktów naszym ludzkim nosem, można wyczuć samą chemie! Jeżeli my to wyczuwamy, to co dopiero karp? Który ponoć węch ma lepszy od psa. Parę lat temu słyszałem o skuteczności przynęt Angielskiej firmy Bait Matters. Wyczytałem iż kulki tej firmy doskonale sprawdzają się na wodach Angielskich jak i Francuskich!

IMG 1639

IMG 1648

 

Postanowiłem zaczerpnąć informacji o tych kuleczkach wśród znanych mi karpiarzy łowiących na wyspach. Okazało się iż kuleczki tej firmy Polakom łowiącym w Anglii są doskonale znane, i potwierdzają ich skuteczność!!! Nie ukrywam, wiele radości sprawiła mi informacja, iż od tego roku można kupić produkty firmy Bait Matters w POLSCE!

 

IMG 1646

IMG 1644

Na dzień dzisiejszy w moim arsenale znajduje się cała gama produktów Matters. Teraz tylko wygospodarować trochę wolnego czasu,odrobina sprzyjającej pogody i TESTUJĘ te kuleczki w Polsce!

IMG 1647     Na włosie zbalansowana kuleczka  18mm TF+Waffters, oraz 15mm SS Strawberry Squid. Seria waffters została zrobiona z tego samego mix-u co kulki zanętowe, jednak w ich składzie znajduje się drobno zmielony korek powodując neutralność kulek. Dzięki temu kuleczki zachowują się bardzo naturalnie.

 

 

 

 

 

 

 

Na pewno do hitów można również zaliczyć pływaczki Bait Matters. Z tego co się doczytałem, karp jest daltonistom. Jak jednak naprawdę widzi karp? Ja tego nie wiem, wiem natomiast iż bardzo wielu karpiarzy przywiązuje dużą wagę do koloru przynęt. Twierdząc iż w danej wodzie jeden kolor jest skuteczniejszy, a na innej wodzie natomiast jest odwrotnie.

 

63-large

Kolorowe kulki fluo o intensywnym owocowym zapachu. Wspaniała alternatywa dla chcących przy jednym zakupie mieć całą gamę koloru w jednym pojemniku. Jeden zakup, cztery rodzaje kulek! Na najwybredniejszego karpia, kuleczkę dopasuje się.

 IMG 1641              

 

 Nie typowy jest również sposób łączenia składników w pozostałych kulkach pop-up. Firma ma w ofercie pływaki CS+Cream Strawberry(krem z truskawką) oraz TP+Tutti Frutti&Pineapple(tutti frutti i ananas) Nietypowość polega na idealny skręcenie łączonych składników, nie jest tak jak w tradycyjnych ,gdzie dzielone jest po połowie. Dzięki takiemu łączeniu, aromaty są złączone idealnie! Spróbowania takiej kulki nie odmówi żaden karp.

 

IMG 1642

Jak można zaobserwować na ostatnim zdjęciu kuleczki Bait Matters pakowane są hermetycznie!!! Widoczna folia na pojemniku. Gwarantuje to ich jakość świeżości oraz chroni przed zepsuciem. Jak dotychczas nie zaobserwowałem czegoś takiego w żadnej innej firmie. Pierwsze wrażenie na mnie produkty Bait Matters zrobiły piorunujący! O efektach na zasiadkach z udziałem Bait Matters będę informował na bierząco.

 

Marek Kubus

logo