Facebook  YT TwitterKM official linkedin logo tile

Morskie

Mistrzostwa OM w wędkarstwie morskim, czyli jak wykiszkować mistrza

Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Gdy wychodziłem z domu, wiosna pełną gębą szalała na podwórku. 10 stopni w cieniu, kolejne 10 na słoneczku sprawiało, że ptaki świergoliły nadzwyczaj głośno. W powietrzu czuć było, że lada dzień zieleń wystrzeli z każdego zakamarka suchych jeszcze badyli drzew.

Po dziesięciu godzinach spędzonych w samochodzie, musiałem mieć minę jak Endrjiu w piątej rundzie podczas spotkania z Adamkiem. Zdziwienie, niedowierzanie…? Gdy wsiadałem do wehikułu była wiosna, a teraz gdy wysiadam …. Zima. Łeba zasypana śniegiem z temperaturą dobrze poniżej zera…. Kurcze, tego nie przewidziałem…

Pochodzić po dnie morza

Ocena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

- " jedziesz na morskie trocie? " -- usłyszałem przez telefon głos Marabuta. Opadły mi ręce -- jeszcze się pyta... Odpowiedź mogła być tylko jedna... I tak to tym razem los rzucił mnie nad nasze morze, ale nie na połów dorszy.

Wiedziałem że nie będzie lekko, bo trzy dni łażenia w spodniobutach po śliskich kamulcach, walka z falami, wiatrem i deszczem to nie w kij pierdział. To już jest wyzwanie i Przygoda przez duże " P ".

 

 

 

Belona - czyli sposób na wędkarskie emocje

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna

belona17Po długiej zimie, woda w morzu powoli się nagrzewa. Dzieje się to zawsze wolniej niż w rzekach czy jeziorach. Ale gdy osiągnie 8-9 stopni (czasem dopiero przy 10-11) wśród wędkarzy lotem błyskawicy rozchodzi się wieść „wreszcie są!!!!”

Belona (Belone belone) - ryba dziwna pod każdym względem. Belona pospolita występuje w M. Bałtyckim, M. Północnym, M. Śródziemnym i Atlantyku. Kształtem nie przypomina żadnej nam znanej ryby bo niby długa jak węgorz ale z profilu wygląda zupełnie inaczej. Dziób jak bocian z wieloma drobnymi ząbkami, górna część dzioba krótsza, szczególnie u młodych ryb, duże nieproporcjonalne oczy, umieszczone jak u tołpygi, płetwy niczym barrakuda przesunięte do tyłu, ości turkusowe ( z powodu obecności barwnika - biliwerdyny) i gdyby nie srebrny, połyskujący kolor – brzydactwo.

Ale kto raz ją złowił ten wie, że nie ma równie silnej i walecznej ryby o tej masie. Nie osiąga nawet kilograma ale w konkurencji przeciągania liny, pokonałaby kilka większych od siebie szczupaków czy sandaczy. Do tego ilość brań, trąceń i skubnięć, przeciętnemu wędkarzowi łowiącemu na śródlądziu wystarczy do wspomnień na długo.

 

 

Logowanie

Wsparcie

Jeśli uważasz, że to co robi autor jest przydatne, możesz go dobrowolnie wesprzeć.





Kto jest On Line

Odwiedza nas 59 gości oraz 0 użytkowników.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem