Facebook  YT TwitterKM official linkedin logo tile

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 

W przeciwieństwie do swych starszych kolegów nie pozostawiają po sobie śmieci na łowisku, a wędkowanie w ich pobliżu należy do przyjemności. Co ciekawe mają oni imponującą wiedzę na temat sprzętu wędkarskiego i ryb, które łowią. Bardzo wielu z nich stosuje zasadę ZŁÓW I WYPUŚĆ, narażając się często na kpiny ze strony starszych kolegów, którzy ryby łowią dla mięsa. Młodzi nic sobie z tego nie robią, przeciwnie są wręcz oburzeni faktem, iż nad wodą po dziś dzień spotkać można tak zwanych "wiaderkowców", którzy nie przepuszczą żadnej złowionej, nawet najmniejszej rybie, wrzucając ją do wiadra - niby dla kota,- co dla mnie jest ostatnią głupotą!

Na portalu marfish.pl zarejestrowanych jest wielu takich młodych wędkarzy. Jeden z nich DAWID właśnie rozpoczął pisanie swojego bloga, inny - Elton3 informuje nas w Wędkarskich pogaduchach o swoich sukcesach w łowieniu karpi, zapowiadając, że przyśle zdjęcia. Taka postawa i aktywność tych młodych super wędkarzy naprawdę cieszy i pozwala mieć nadzieję, że rozwój wędkarstwa w przyszłości pójdzie w dobrym kierunku.
Mniej więcej rok temu poznałem za pomocą internetu Maćka Maja (alias Poka). Znają go wszyscy odwiedzający od listopada portal marfish.pl, gdyż jego film o wypuszczaniu klenia jako zwycięski w konkursie fotograficznym, wyświetla się na pierwszej stronie i trudno odwiedzając portal tego filmu z Maćkiem nie zauważyć. Na początku naszej znajomości z Maćkiem, z którym często rozmawiam na gg dyskutowaliśmy o metodzie ZŁÓW I WYPUŚĆ. Maciek miał wtedy problem, na który ja karpiarz znałem rozwiązanie. Chodziło mu o to, że złowiona ryba, która po holu trafia często na trawę, a co gorsza na gołą ziemię czy piasek, traci przez to dużo ochronnego śluzu.
 
 
 
 
 
 
Poradziłem mu aby zaopatrzył się w matę i na niej kładł ryby do odhaczania. Zakup maty stał się jednak problemem z uwagi na to, że w Maćka pobliskim sklepie wędkarskim o czymś takim jak mata wędkarska nie słyszeli...
Maciek nie dał za wygraną, a ponieważ jest majsterkowiczem, produkującym woblery na swoje potrzeby, postanowił i matę zrobić własnoręcznie. Znalazł gdzieś stary podziurawiony, mały ponton, z którego odciął podłogę.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Do maty doszył nawet rączki aby można było bezpieczniej transportować w niej rybę na łowisko.
 
 
 
 
 
 
Mata po pontonie jest pompowana, co zwiększy bezpieczeństwo odhaczanych ryb i ułatwi ich wypuszczanie.
 
 
 
 
 
 
Długość maty 83 cm, szerokość 51 cm - wymiary te podaję jako informację dla ryb, które ostrzegam, że jeśli będą Maćkowi łowiły się mniejsze, to osobiście pojadę nad Radomkę i każdą za małą wytargam za uszy :-)
Maciek przysłał mi też dwa krótkie filmy z tego roku o wypuszczaniu ryb. Oczywiście dodaję je do materiałów konkursowych. Mam jednak nadzieje, że zwycięzca poprzedniej edycji Konkursu fotograficznego ZŁÓW I WYPUŚĆ przyśle jeszcze swoje kolejne filmy.Logowanie

Wsparcie

Jeśli uważasz, że to co robi autor jest przydatne, możesz go dobrowolnie wesprzeć.

Kto jest On Line

Odwiedza nas 318 gości oraz 0 użytkowników.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem