Facebook  YT TwitterKM official linkedin logo tile

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

pokrowiec

 

 

 

Jak obiecałem w artykule o  przeróbce torby, miałem zamiar usiąść i napisać kilka słów o zrobionych wtedy pozostałych zakupach. Pomyślałem, że wykorzystam odrobinę wolnego czasu i szybko opiszę pokrowiec na wędki jaki udało mi się kupić razem z torbą i rozkładaną leżanką.

 

 

 

 

 

 

  

Od jakiegoś czasu korciło mnie żeby sprawić sobie pokrowiec  na swoje karpiówki najlepiej taki z osobnymi kieszeniami na każdy kołowrotek. I w końcu postanowiłem zafundować sobie taki z oferty TandemBaits. W sumie zakup takiego pokrowca to żadna wielka sprawa ale ze względu na to, że moje wędki są trzyczęściowe to wybór nie jest specjalnie wielki. Kupując torbę przeglądałem inne wędkarskie rzeczy i pokrowiec sam wpadł mi w oko,  zaraz potem w ręce, a na koniec do bagażnika mojego samochodu Uśmiech No i to by było na tyle, gdyby nie to, że pokrowiec ma 200cm długości (producent przewidział też możliwość skrócenia go do 160 cm poprzez specjalne zapięcie), a to jest o wiele więcej niż długość moich złożonych wędzisk. Od początku wiedziałem, że coś z tym trzeba będzie zrobić, ale cena 90 zł była zbyt kusząca, musiałem go kupić Puszcza oczko.

Wracając do tematu … więc siedzę sobie i zastanawiam się jakie plusy i jakie minusy ma mój pokrowiec i jak to zgrabnie ująć w niewielu zdaniach żeby wrzucić to na forum. Kiedy myślę o tym co mu brakuje przychodzą mi do głowy sposoby na proste rozwiązania tych problemów. Już miałem zacząć wklepywać tekst na nasz portal, gdy wpadłem na lepszy pomysł. Może najpierw ‘poprawię’ pokrowiec, a potem to opisze i dołączę do całego opisu. Tylko że raczej nie będzie to już kilka zdań i nie bardzo nada się na forum więc postanowiłem że umieszczę to na blogu w ‘złotej rączce’. Jak pomyślałem tak zrobiłem. A poniżej przedstawię efekty mojej poprawki pokrowca.

Może na początku podam szybki opis pokrowca w stanie takim jaki był w ofercie sprzedawcy. Pokrowiec wykonany jest z tego samego mocnego materiału co opisywana wcześniej torba i tak samo powlekany jest od wewnątrz ‘gumowym’ impregnatem. Posiada miejsce na trzy wędki z kołowrotkami (na kołowrotki są oddzielne kieszenie) i trzy bez kołowrotów. Na zewnętrz ma dwie kieszenie jedną dużą i długą, druga jest mniejsza i krótsza. Domyślnie ma długość 200 cm i przeznaczony jest na wędki dwuczęściowe. Jak napisałem wcześniej jest możliwość skrócenia go do 160 cm. Posiada regulowaną taśmę do noszenia z ochraniaczem na ramię i uchwyty do przenoszenia go w pozycji poziomej (jak teczkę czy walizkę). Kieszenie na kołowrotki są wyłożone usztywniającymi i zabezpieczającymi wkładkami z pianki. Przy zakupie trzeba sprawdzić każdy pokrowiec bo mogą zdarzyć się bardzo pogniecione i wtedy jego funkcjonalność jest mocno obniżona. Dodatkowo część na której opierają się wędki jest wyłożona pianką chroniąca przed uszkodzeniami  i rękawem zapinanym na rzepy, który przytrzymuje i zabezpiecza wędki.

Na pierwszy rzut oka pokrowiec wygląda bardzo o.k. Ale przy układaniu wędzisk pokazuje się kilka minusów. Pierwszym, najbardziej denerwującym mnie, jest pozostawienie każdej kieszeni na kołowrotki luzem, niepołączonych ze sobą. W zamyśle miało to pewnie ułatwić swobodne ułożenie się kołowrotków, ale w praktyce wkurzało mnie to niemiłosiernie, kołowrotki ‘majtały się’ we wszystkie strony i powodowały przesuwanie się wędzisk w pokrowcu. Kolejna sprawa, to wspomniany już wcześniej problem długości pokrowca. Wiąże się z tym jeszcze jedna rzecz. Rzepy mocujące wędziska wewnątrz pokrowca są w takim miejscu, że moje wędki są za krótkie żebym mógł z nich skorzystać. Przez co jeszcze zwiększa się ich  przemieszczanie wewnątrz pokrowca.

Sprawę nieodpowiedniej wysokości rzepów postanowiłem rozwiązać mocując dodatkowe na niższej wysokości. To powinno zaradzić niechcianemu przesuwaniu się wędek.

SNC00683

SNC00689

Z problemem długości pokrowca poradziłem sobie dodając kolejne zapięcie na niższej wysokości.

SNC00691

SNC00695Majtające się kieszenie na kołowrotki usztywniłem zszywając je ze sobą. Z początku zamierzałem je skleić, ale po zastanowieniu zmieniłem zdanie – jeżeli kiedyś będę potrzebował ich znowu luzem to wystarczy, że usunę szwy i już; po sklejeniu nie miałbym już szansy na rozdzielenie ich bez narażenie się na jakieś zniszczenia.

SNC00685

Wszystkie szwy wzmocniłem taśmą nylonową. Dodam tylko, że miejsca cięcia taśmy zabezpieczyłem przed rozwarstwianiem przez przypalenie końcówek zapalniczką.

Jeżeli chodzi o materiały jakie posłużyły mi do poprawek to prawie wszystkie znalazłem u siebie w domu:  taśma nylonowa z jakiegoś starego paska, rzepy mocujące znalazłem gdzieś w drobiazgach wędkarskich, kordonek i igłę do szycia gdzieś w przyborach krawieckich, a zapięcie za starej torby.

SNC00681

Mam nadzieję, że na zdjęciach będzie widać co ‘powyrabiałem’ Puszcza oczko. Po moich przeróbkach wędziska w pokrowcu trzymają się jak trzeba, kołowrotki nie obijają i nie majtają się, a po zapięciu na dodany przeze mnie zatrzask pokrowiec skrócił się do około 140 cm.

SNC00725

SNC00718

SNC00728

Mam nadzieję, że sprawi się w tym sezonie (i następnych Uśmiech) znakomicie.

Logowanie

Wsparcie

Jeśli uważasz, że to co robi autor jest przydatne, możesz go dobrowolnie wesprzeć.

Kto jest On Line

Odwiedza nas 213 gości oraz 0 użytkowników.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem