Share this post on:

Z pewnością słyszałeś niezliczone teorie na temat piramid. Słyszałeś, że są to grobowce faraonów, albo że zbudowała je nieznana cywilizacja, albo zostały stworzone w wyższym celu, takim jak na przykład podróż w kosmos lub jako brama do raju.

Rzeczywiście, istnieje wiele takich teorii. Ale ostatnia teoria, na jaką natrafiłem, jest absolutnie niewiarygodna. Muszę przyznać, że ta teoria bardzo mnie zainteresowała, bo choć nie udowodniona, to jednak po części, bo nie w całości, ale jednak jest logiczna. Co ciekawe gdyby okazała się prawdziwa, stałaby się przełomowa dla cywilizacji XXI wieku i przyszłych pokoleń.

O co chodzi?

O coś, czym jako ludzie do tej pory nie dysponujemy – bezprzewodową transmisję energii.

Czy to w ogóle możliwe?

Na dzień dzisiejszy nie, ale być może znajdujemy się w przededniu takiego rozwiązania. Potrzebujemy jednak otworzyć umysły, przyjrzeć się temu co w tej materii zostało już odkryte wyzbyć się niewiary.

Odpowiedzmy sobie najpierw na pytanie, czy to możliwe, że starożytni wiedzieli, jak to zrobić?.

Dobrze wiemy, że piramidy budowano nie tylko w Egipcie, ale na całym świecie. Czy dzięki sieci piramid i bezprzewodowej transmisji energii oraz informacji starożytni mogli bezpłatnie komunikować się i korzystać z energii na całym świecie?

Trudno w to uwierzyć – prawda?

Mimo wszystko pofantazjujmy.

Przeanalizujmy tę teorię podłączając do niej bardzo znane nazwisko: Nikola Tesla – serbsko – amerykański inżynier i fizyk. Nie trzeba go przedstawiać, słyszał o nim każdy. Wszyscy zapewne też znają jego niezastąpione odkrycia, takie jak silnik elektryczny, prądnica prądu przemiennego, autotransformator, dynamo rowerowe, radio, elektrownia wodna, bateria słoneczna, turbina talerzowa i rezonansowa cewka wysokonapięciowa (transformator).

Nikola Tesla był prawdziwym geniuszem, z którego pomysłów dziś korzystamy, uważając je za oczywiste.

Nic zatem dziwnego, że ten geniusz dokonał innego ogromnego odkrycia, które niestety zostało przez współczesnych mu ludzi odrzucone i skazane na niepamięć. Odkrycie to, potwierdza, iż możliwy jest bezprzewodowy przepływ energii, który to sposób być może wykorzystywali starożytni i nie mówię tutaj tylko o Egipcjanach, bo piramidy rozsiane są po całym świecie, choć wiele z nich zostało ukrytych (Chiny).

Czy tę teorię można potwierdzić?

Spróbujmy. Przyjrzyjmy się słynnej Tower Power Nikoli Tesli.

WIKIPEDIA:

Wieża Wardenclyffe (1901–1917), znana również jako Wieża Tesli, była wczesną eksperymentalną bezprzewodową stacją transmisyjną zaprojektowaną i zbudowaną przez Nikolę Teslę na Long Island w latach 1901–1902, zlokalizowaną we wsi Shoreham w stanie Nowy Jork. Tesla zamierzał przesyłać wiadomości, telefonię, a nawet faksymilowe obrazy przez Ocean Atlantycki do Anglii i na statki na morzu w oparciu o swoje teorie wykorzystania Ziemi do przewodzenia sygnałów. Jego decyzja o zwiększeniu skali obiektu i wdrożeniu pomysłów dotyczących bezprzewodowej transmisji energii, aby lepiej konkurować z radiowym systemem telegraficznym Guglielmo Marconiego, spotkała się z odmową sfinansowania zmian ze strony głównego sponsora projektu, finansisty J.P. Morgana. Nie udało się znaleźć dodatkowych inwestycji i projekt zarzucono w 1906 roku, aby nigdy nie został uruchomiony.

Niektórzy twierdzą (to o jest teorią spiskową), że Tesla przeprowadził publiczny eksperyment przesyłu energii za pomocą Tower Power. Mówi się, że eksperymentowi towarzyszył ogromny blask, który rozświetlił całe miasto, a co więcej, ta energia została przekazana i mogła nawet zaświecić lampy.

Jak było naprawdę?

Tego nie wiemy i trudno to dziś zweryfikować, ale w 1891 roku Nikola Tesla wygłosił wykład dla członków Amerykańskiego Instytutu Inżynierów Elektryków w Nowym Jorku, gdzie dokonał uderzającej demonstracji. W obu dłoniach trzymał gazową rurkę wyładowczą, wczesną wersję nowoczesnej żarówki fluorescencyjnej. Lampy nie były podłączone do żadnych przewodów, mimo to świeciły jasno podczas jego demonstracji. Tesla wyjaśnił zdumionym widzom, że energia elektryczna jest przenoszona w powietrzu za pomocą pary metalowych blach otaczających scenę. Następnie zaczął spekulować, w jaki sposób można zwiększyć skalę tego efektu, aby bezprzewodowo przesyłać energię i informacje na dużym obszarze, być może nawet na całej Ziemi.

Tesla nie ukrywał, że do tego odkrycia wykorzystał wiedzę starożytnego Egiptu. Wręcz przeciwnie, Tesla był pierwszą osobą, która twierdziła, że starożytny Egipt korzystał z energii bezprzewodowej. Niestety Tesla miał wielu wrogów i jego dzieło oraz wieża zostały zniszczone. Podobno istnieją dowody na to, że naprawdę i przeprowadził publiczny eksperyment, ale ja się do tych dowodów nie dokopałem mimo sympatii dla tego geniusza.

Warto zauważyć, że Wieża Tesli pracowała na tej samej zasadzie, co piramidy. Krótko mówiąc, aby zasilanie bezprzewodowe działało, potrzeba kilku podstawowych rzeczy. Należą do nich: Słońce jako źródło energii i znajdująca się na odpowiedniej wysokości woda pod piramidami lub wieżą. Co ciekawe archeolodzy dokonali ostatnio zadziwiającego odkrycia. Twierdzą oni, że pod piramidami w Gizie kilka tysięcy lat temu znajdowała się woda! Na podstawie tego odkrycia spekulują oni, że piramidy przetrwały Potop. Czy tak było, dziś nie wiemy, ale jeśli rzeczywiście była tam woda, to nie wykluczone, że piramidy nie były tylko grobowcami, ale zgodnie z tą teorią spiskową, o której tu mowa, służyły do przesyłu energii, lub informacji? Wiemy, że wierzchołek piramid był wykonany ze złota,* a jak wszyscy wiemy, złoto przewodzi prąd elektryczny. Pośrodku piramid znajdował się granit pełniący funkcję urządzenia nadawczo-odbiorczego energii. Jeśli połączymy to wszystko razem, otrzymamy sposób przesyłu energię metodą bezprzewodową.

– Słońce było źródłem energii.

– Woda pod piramidą lub wieżą wspomagała proces przesyłu energii.

– Odpowiednia wysokość konstrukcji była kluczowa dla rozprzestrzeniania się energii.

– Wierzchołek piramidy wykonany ze złota przewodził prąd elektryczny.

– Granit wewnątrz piramidy pełnił funkcję urządzenia nadawczo-odbiorczego energii.

Idźmy dalej tym tropem.

Wszyscy znają ten najsłynniejszy symbol starożytnego Egiptu. Krzyż egipski – symbol życia. Nie wykluczone, że jest to odbiornik energii. Zdjęcie przedstawia antenę bezprzewodową i nadajnik energii. Czy to nie jest dowód na potwierdzenie tej teorii?.

U-magnet – Magnes U, Large Induction coils – Duże cewki indukcyjne, Copper Windings on the shaft – Uzwojenia miedziane na wale, Bar Magnet or keeper as it is called – Magnes sztabkowy lub tak zwany keeper, Steel tube to increase the intensity of current – Rura stalowa do zwiększenia natężenia prądu.

Dodatkowe informacje:

  • Obrazek przedstawia starożytne urządzenie elektryczne.
  • Urządzenie składa się z magnesu U, cewek indukcyjnych, uzwojeń miedzianych, magnesu sztabkowego i rury stalowej.
  • Uważa się, że urządzenie to może być wykorzystywane do generowania bezprzewodowej energii elektrycznej.

Czy „Krzyż egipski” (Ankh) przedstawiał elektromagnetyzm? Ankh był amuletem reprezentującym życie wieczne, często używanym przez królowe i królów do odpędzania złych duchów i zapewnienia dobrego zdrowia. Ankh był niewątpliwie najpotężniejszym amuletem kultury starożytnego Egiptu, uważanym za symbol życia. Starożytna egipska tradycja mówi, że bogowie dali ten amulet ludziom, aby mogli być szczęśliwi i cieszyć się dobrym zdrowiem zarówno za życia, jak i po śmierci. W książce „The Ankh: African Origins of Electromagnetism” autor Nur Ankh Amen argumentuje, że w starożytności Ankh było czymś więcej niż tylko przedmiotem symbolicznym; twierdzi, że jego użycie było źle rozumiane. Według Amena kształt Ankh to cewka, która pozwala wygenerować ładunek elektromagnetyczny. To stwierdzenie dodatkowo potwierdza teorie sugerujące, że starożytni byli pierwszymi, którzy eksperymentowali i ujarzmiali moc energii elektrycznej, w przeciwieństwie do tego, co mówią nam podręczniki historii. Autor na poparcie swojej teorii odwołuje się do Księgi Wyjścia 25,10-22, gdzie znajduje się opis Arki Przymierza. Arka Mojżesza została zbudowana z warstwy czystego złota, ale tylko jedna osoba mogła jej dotknąć bez porażenia prądem. Dlaczego? Czy może był to kondensator zdolny do gromadzenia dużych ilości energii statycznej? W rzeczywistości w pewnych okolicznościach Arka okazała się śmiercionośnym narzędziem śmierci. Oscylator wysokiej częstotliwości, taki jak Ankh, ma tę zaletę, że wytwarza wysokie napięcie przy niskim prądzie, co zapewnia bezpieczeństwo. Nikola Tesla dokonał tego odkrycia znacznie później. Cewka Tesli to transformator rezonansowy wysokiego napięcia, który działa z wysoką częstotliwością. Efekty świetlne wytwarzane przez cewki wysokiego napięcia i wysokiej częstotliwości są dziś wykorzystywane w fotografii Kirlianowskiej (metoda rejestracji wyładowań elektrycznych przy użyciu materiałów fotograficznych ). Obiekty wydają się mieć wokół siebie świecącą aureolę, gdy zostaną poddane działaniu wysokiego napięcia. Czy Ankh, oprócz tego, że był dla Egipcjan symbolem życia wiecznego, był także metaforą czystej, bezpiecznej i nieograniczonej energii? Jeśli tak, to być może zainspirowany starożytną wiedzą egipską Nikola Tesla miał rację?

Piramidy rozsiane są na całym świecie. A jeśli ich system działał i przesyłano energię po całym świecie, jeśli nawet nie energię to informacje? Jeśli tak, to starożytni mieli coś w rodzaju dzisiejszego internetu, oczywiście w nieco innej formie. Czy to niefantastyczne?

Zrozumienie starożytnych technologii jest ważne dla poznania historii ludzkości i może pomóc w odkryciu nowych sposobów wykorzystania energii czy komunikacji. Jednakże, wymaga to daleko idących badań i solidnych dowodów naukowych, aby móc stwierdzić z pewnością, jak dokładnie działały te starożytne konstrukcje i czy istniała w nich rzeczywiście bezprzewodowa transmisja energii.

Piramidy egipskie, jak również wieża Tesli, budzą wiele pytań i kontrowersji, ale ich funkcje i sposób działania nie zostały potwierdzone w sposób jednoznaczny przez naukę. Naukowcy z różnych dziedzin, takich jak archeologia, historia czy fizyka, stale badają te zagadnienia, starając się znaleźć naukowe wyjaśnienia dla tych zjawisk.

Z przedstawioną teorią kłóci się niestety fakt, że w piramidach odkryto mumie faraonów. Jeśli więc Egipcjanie wykorzystali piramidy jako urządzenia do przekazywania energii lub komunikacji, to dlaczego pochowali tam swoich władców? Być może sądzono, że faraonowie nigdy nie powinni byli umrzeć. Mieli wieczne życie pozagrobowe. Gdyby w środku piramidy zgromadziła się energia i była tam utrzymywana, to w ten sposób mogłoby zostać zachowane ciało faraona, a może nawet dusza? Egipt i życie pozagrobowe to naprawdę kolejny bardzo długi rozdział, nad którym warto się pochylić.

Pytania do dyskusji:

  • Jakie są inne teorie na temat funkcji piramid?
  • Jakie dowody mogą potwierdzić lub obalić teorię o bezprzewodowym przesyle energii?
  • Jakie znaczenie miałaby ta teoria dla naszego rozumienia starożytnego Egiptu?

____

* Wierzchołek Wielkiej Piramidy w Gizie, a nie cała piramida, mógł być pierwotnie pokryty złotem lub innym materiałem, który błyszczał w słońcu. Chociaż nie ma bezpośrednich dowodów na to, że konkretnie złoto pokrywało wierzchołek piramidy, wiadomo, że niektóre elementy starożytnych konstrukcji egipskich były zdobione złotem lub elektrem (stopem złota i srebra), co mogło odnosić się również do piramid.

Wielka Piramida, podobnie jak inne piramidy z okresu Starego Państwa, pierwotnie miała gładką zewnętrzną powierzchnię, którą tworzyły białe wapienne bloki. Te wapienne bloki, zwane tynkiem, odbijały światło słoneczne, sprawiając, że piramida błyszczała i była widoczna z dużych odległości. Z biegiem czasu, większość z tych białych bloków została usunięta lub zniszczona, pozostawiając to, co widzimy dzisiaj – rdzeniową strukturę piramidy.

Pomysł, że wierzchołek (zwany piramidionem) mógł być pokryty złotem lub elektrem, jest oparty na znaczeniu, jakie starożytni Egipcjanie przypisywali złotu i światłu słonecznemu, oraz na odnalezionych piramidionach innych piramid, które czasami były wykonane z cennych materiałów. Złoto było symbolem wieczności i nieśmiertelności, a także było utożsamiane z bogiem Słońca, Ra, co sprawia, że wydaje się prawdopodobne, iż mogło być użyte do podkreślenia wagi i znaczenia Wielkiej Piramidy.

Jednak bezpośrednie dowody na pokrycie wierzchołka Wielkiej Piramidy złotem nie przetrwały do naszych czasów, więc choć teoria ta jest fascynująca, pozostaje w sferze spekulacji.

Warto przeczytać >>>

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *